KAMIENIEC ZĄBKOWICKI - Podstacja pogotowia dla trzech gmin

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2026-06-24 10:33:28
(Inf. zewn.). Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice i Złoty Stok to gminy, które od 1 lipca br. zostaną objęte pieczą stacjonarnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Do tego czasu zapewnia ją ZRM w Ząbkowicach Śląskich, który po tej zmianie będzie obsługiwał społeczność mniejszego obszaru.
 
Jak wyjaśnia burmistrzyni Złotego Stoku Grażyna Orczyk - ta reorganizacja ma spowodować skrócenie czasu dojazdu zespołu ratowniczego do osoby chorej. Z Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie lokuje się podstację, jest znacznie bliżej np. do Chwalisławia czy Niedźwiedzia. 
 
Ta strategiczna decyzja, to efekt wspaniałej inicjatywy i ogromnego, osobistego zaangażowania Sylwestera Kowala - burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego. Panie burmistrzu, dziękuję za determinację w walce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreśla G. Orczyk.
 
Opr. (bwb)
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-polanica-zdroj-noc-swietojanska-2026-15
Środa, 2026-06-24
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
polecamy