(Inf. zewn.). Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice i Złoty Stok to gminy, które od 1 lipca br. zostaną objęte pieczą stacjonarnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Do tego czasu zapewnia ją ZRM w Ząbkowicach Śląskich, który po tej zmianie będzie obsługiwał społeczność mniejszego obszaru.
Jak wyjaśnia burmistrzyni Złotego Stoku Grażyna Orczyk - ta reorganizacja ma spowodować skrócenie czasu dojazdu zespołu ratowniczego do osoby chorej. Z Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie lokuje się podstację, jest znacznie bliżej np. do Chwalisławia czy Niedźwiedzia.
– Ta strategiczna decyzja, to efekt wspaniałej inicjatywy i ogromnego, osobistego zaangażowania Sylwestera Kowala - burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego. Panie burmistrzu, dziękuję za determinację w walce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreśla G. Orczyk.
Opr. (bwb)