Uliczne lampy rozbłysną z większą mocą

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2024-01-21 18:27:20
KŁODZKO (inf. wł.). Co niektórzy mieszkańcy narzekają, że na ulicach z już wymienionymi na nowsze latarniami jest nieco ciemniej, niż było do tej pory. Burmistrza Kłodzka Michała Piszkę zapytaliśmy o to, czy zgadza się z tymi zastrzeżeniami.


- To jest sytuacja, która wymaga wyjaśnienia. Realizujemy potężny projekt o wartości 17 milionów złotych. Dotyczy on wymiany ponad 3 tysięcy punktów świetlnych na obszarze miasta. Siłą rzeczy, z różnych przyczyn, wykonawca nie wywiązał się z terminu zakończenia tych prac. Problemy techniczne są związane z koniecznością wymiany choćby instalacji kablowej, jaka przy niektórych latarniach okazała się w tragicznym stanie; na odcinku 200 - 300 metrów z tego powodu lampy nie rozjaśniały ciemności - opisuje włodarz miasta. - Od kilku tygodni firma realizująca roboty zaangażowała więcej pracowników, aby skrócić czas wymiany oświetlenia. Bardzo proszę mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość, zarazem zgłaszanie nam zauważonych usterek do Wydziału Inżynierii Miejskiej w ratuszu, aby jak najszybciej im podołać...


Dopiero z chwilą wymiany ostatniej latarni ujętej w projekcie, gmina miejska wejdzie w fazę ustawienia natężenia lumenów w oprawach oświetleniowych. Wtedy okaże się, które z lamp nie pracują na pełnych obrotach.

- Zastosowanie zdalnego systemu pozwoli regulować natężenie światła nawet w przypadku jednej latarni, a co dopiero w pasie ulicznym. Na pewno będziemy chcieli ograniczyć maksymalne oświetlenie w porze nocnej tam, gdzie okaże się to zasadne - wskazuje nasz rozmówca. - Istotnym wyzwaniem pozostaje doświetlenie przejść dla pieszych. Zdecydowaliśmy o zastosowaniu dodatkowych latarni w kilkudziesięciu takich miejscach, o największym nasileniu ruchu pieszego i kołowego.
(bwb)

Tagi

Komentarze:
AparatJan*.30.14.40.mobile.internet.t-mobile.pl
Sobota, 2024-02-03 14:33
Ulica Korfantego lampa oświetla pół przejścia dla pieszych drugie pół jest ciemne i nie widać pieszych. Tak będzie wygldała oszczędność a nie bezpieczeństwo dodam że jak będzie mgła to nawet lampy nie będzie widać.
AparatMieszkaniec*.warszawa.vectranet.pl
Poniedziałek, 2024-01-22 09:07
Brawo. W końcu na ulicy Bł. Gerharda Hirschfeldera oraz przy schodach za kościołem na pl. Kościelnym na swoje miejsce powróciły lampy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_728527786-1004147885568093-2218564764911715784-n
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_miedzylesie
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_2u2a6120
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_pt-psie2
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_2u2a2192-2
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_pt-obryw4
Poniedziałek, 2026-06-22
List_mini_dkl24-tryptyk-haniebny
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_728280905-27376059885366101-7613552456333306355-n
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_dkl24-szalejow-dolny-80-lat-osp-23
Niedziela, 2026-06-21
List_mini_727479484-1456642769605506-3300501957634814602-n
Niedziela, 2026-06-21
polecamy