Nysa ledwie się toczy
Napisano dnia: 2018-10-27 16:15:00

ZIEMIA KŁODZKA. Długotrwała susza jest przyczyną fatalnego poziomu wody w rzekach i potokach. Jej stan obniżył się tragicznie w wielu studniach przydomowych np. w Masywie Śnieżnika, Górach Bystrzyckich czy Górach Bardzkich.
Główny ciek tego subregionu, rzeka Nysa Kłodzka, w wielu miejscach Kotliny Kłodzkiej oraz Rowu Górnej Nysy wręcz ociera się tylko o podłoże i posadowione w jego korycie kamienie. Hydrolodzy są zdania, że dopiero trwające kilka dni opady są w stanie przywrócić rzece względną zasobność w wodę, a tym samym poprawić warunki wilgotnościowe w glebie, w jej sąsiedztwie. Czy tak się stanie, zdecyduje natura.
(bwb)
Komentarze:

Niedziela, 2018-10-28 08:19
BŁONIA
Piszko wybuduje w tym miejscu - MIĘDZY WAŁAMI "KŁODZKIE BŁONIA". Malunek przedstawił nam już w kampanii wyborczej 4 lata temu. Będą pomniki kaczek aby dzieci wiedziały jak dzikie kaczki wyglądają , bo te żywe, które po rzece pływają może nie dostrzegają, a wykonane z kamienia to i sobie POGŁASKAJĄ , bo żywe sie nie dają. Tylko panie Piszko, ławki nie stawiaj w korycie między wałami, bo przyjdzie ULEWA , czy ZIMOWE ROZTOPY i z WODĄ POPŁYNĄ. Wystarczy panie Piszko odnowić chodniki , ławki i latarnie na wałach, i kosić regularnie trawę i usuwać śmieci.

Niedziela, 2018-10-28 07:50
Wody niewiele, ale za to ścieki płyną pełną parą ;/ Od jakiegoś czasu obserwuję jak rzeką, mniej lub bardziej intensywnie płynie piana!I nie chodzi tu tylko o Kłodzko, bo na wysokości Gorzanowa jest podobnie. Ktoś chyba znalazł sobie sposób na zaoszczędzenie kilku złotych i zamiast zapłacić za szambiarkę, woli wylać do rzeki. Wstyd!

Sobota, 2018-10-27 18:31
woda
To może lepiej niech zamkną wodę na młynówkę i będzie ok

Sobota, 2018-10-27 18:18
Do ucz sie
Wyobraź sobie, że na ziemi kłodzkiej jak i całej Polsce bylo mniej lasów, a Nysa przetrwała...

Sobota, 2018-10-27 18:06
Kiedy zostanie oczyszczone koryto Nysy Kłodzkiej przebiegające przez Kłodzko? Pełno w niej krzewów, drzew, koryto jest wypełnione kamieniami, porobiły się w niej nasypy i wyspy.

Sobota, 2018-10-27 17:21
Trzeba wycinać jeszcze więcej lasów, to pożegnamy się z Nysą na dobre...
Dodaj komentarz