LEWIN KŁODZKI - Skradli w Czechach a wpadli w... Lasku Miejskim
Napisano dnia: 2026-06-26 10:13:44
(Inf. zewn.). Niedługo cieszyli się skradzionym w Czechach samochodem dostawczym dwaj trzydziestolatkowie - Ukrainiec i Czech. Zasadzili się na pojazd wyceniony na ponad 120 tys. zł, którym wyruszyli w kierunku Polski. W ślad za nimi podążały czujne patrole czujne patrole policyjne, czerpiąc informacje od Wspólnej Placówki Polsko-Czeskiej WWK KWP we Wrocławiu.

Policjanci z Komisariatu w Kudowie-Zdroju obserwowali w czwartkowy poranek drogę prowadzącą z czeskiej Olesznicy w Orlickich Górach do Lewina Kłodzkiego. W tej drugiej miejscowości, w Lasku Miejskim, dostrzegli pojazd opisem odpowiadający poszukiwanemu...


– Bezpośrednio za nim poruszał się samochód osobowy, dlatego funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierujących obu pojazdów. Na miejsce skierowano kolejne policyjne patrole, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz wykonały dalsze czynności procesowe. Zatrzymanymi okazali się 30-letni obywatele Ukrainy i Republiki Czeskiej – komunikuje podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących kradzieży pojazdu dostawczego na terenie Republiki Czeskiej. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy dokonali zaboru pojazdu wraz ze znajdującymi się w nim specjalistycznymi narzędziami. Łączna wartość strat oszacowana została na ponad 124 tysiące złotych. W toku prowadzonych czynności policjanci zebrali materiał dowodowy mogący mieć związek z innymi przestępstwami przeciwko mieniu. Zebrane informacje zostaną poddane analizie przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.
Opr. (bwb)
Foto KPP Kłodzko
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz






