O 21 ton surowców azbestowych mniej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-11-03 10:26:09
MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Etapami do celu, jakim jest zlikwidowanie miejsc nafaszerowanych wyrobami azbestowymi, zmierzają władze gminy. Mają one na uwadze fakt, że terminem granicznym na uporanie się z problemem przez samorządy lokalne jest rok 2032.

W gminie międzyleskiej ten rok również wykorzystano na demontaż, wywóz i utylizację budulca niebezpiecznego dla zdrowia i życia. To wszelkiego rodzaju eternit wykorzystywany do pokryć dachowych, ale i ściany wiórowo-betonowe wzniesione nie tylko w obiektach hodowlanych, ale i mieszkalnych. Dłuższe pozostawanie w takim sąsiedztwie może przełożyć się na powstanie i rowój choroby nowotworowej. Dlatego gmina przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców "obdarowanych" takim budulcem i sukcesywnie angażuje wyspecjalizowaną ekipę do jego demontażu. Angażuje przy tym swoje i zewnętrzne fundusze w takie przedsięwzięcia.

Jak komunikuje Marek Gliński z międzyleskiego Urzędu Miasta i Gminy - w roku 2022 usunięto kolejne 21 ton szkodliwego materiału z 13 miejsc.

(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
polecamy