Związek Gmin Śnieżnickich ulega likwidacji

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-10-03 16:32:09
MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Rady miejskie Bystrzycy Kłodzkiej, Międzylesia i Stronia Śląskiego odnoszą się do wniosku odnośnie likwidacji Związku Gmin Śnieżnickich. Przed laty utworzono go w konkretnym celu - wybudowania wieży widokowej na Śnieżniku.

- Od czasu, gdy wysadzono poprzednią wieżę na szczycie góry, było wielkie parcie na postawienie nowej. Stąd nasi poprzednicy na stanowiskach burmistrzów postawili sobie za cel doprowadzenie do tej inwestycji - zauważa włodarz Międzylesia Tomasz Korczak. - Przez jakiś czas do ZGŚ należał też Lądek-Zdrój. Związek pokrył koszty dokumentacji odbudowy wieży, wykonania badań przyrodniczych i działań towarzyszących. Uczynił to wszystko po to, by można było pozyskać fundusze na budowę. A skoro cel został osiągnięty, to decyzja mogła być tylko jedna.

Tak więc niebawem w ministerstwie zajmującym się rejestracją tego typu jednostek samofinansujących dojdzie do wykreślenia tego związku międzygminnego półtwórcy Wieży Trzech Kultur na Śnieżniku.
(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
polecamy