Piast Gliwice vs Zagłębie Lubin – zapowiedź meczu!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-07-26 21:02:39
ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Piast Gliwice to jedna z drużyn, która w poprzedniej kampanii odpoczywała ze względu na przełożone spotkanie z udziałem jednego z pucharowiczów. Takiego komfortu nie mieli za to piłkarze z Lubina, którzy zmierzyli się na wyjeździe z Legią Warszawa. Zapraszam na zapowiedź nadchodzącej rywalizacji, która odbędzie się już w najbliższy piątek. Co na temat kwestii faworyta w tym meczu sądzą zakłady bukmacherskie?
 

Piast Gliwice

W poprzedniej kampanii piłkarze Piasta Gliwice zaliczyli fatalną rundę jesienną. Tym samym ekipa prowadzona przez Waldemara Fornalika musiała odrabiać straty w rundzie wiosennej, jednak ostatecznie nie udało jej się awansować do europejskich pucharów, chociaż było tego naprawdę blisko. Celem tego zespołu w obecnym sezonie jest bez wątpienia powrót do eliminacji europejskich pucharów. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ jak wskazują kursy ta drużyna obecnie, plasuje się mniej więcej w 6 pozycji w notowaniach. Przypomnijmy, że aby awansować do europejskich pucharów, należy zająć minimum 3 pozycją w rozgrywkach ligowych lub zwyciężyć w Pucharze Polski. Możliwe również, że otworzy się ścieżka związana z awansem przez 4 pozycję w lidze, jednak tutaj będą potrzebne korzystne wyniki, czyli zwycięstwo jednej z 3 najlepszych drużyn w tabeli w rozgrywkach Pucharu Polski.
 
Piłkarze Piasta Gliwice z pewnością nie będą pozytywnie wspominać swojego pierwszego meczu w nowej Kampanii. Ekipa prowadzona przez Waldemara Fornalika była faworytem wyjazdowego spotkania z Jagiellonią Białystok, a mimo tego nie potrafiła potwierdzić tego na boisku. Piast od pierwszych minut miał problemy, aby złożyć składną akcję. Ostatecznie wspomniana rywalizacja zakończyła się triumfem gospodarzy, którzy potwierdzili, że w statystykach meczów bezpośrednich mają przewagę nad tym rywalem.
 
Piast nie miał okazji poprawić swojego dorobku punktowego w ostatni weekend. Gliwiczanie stali się jednym z zespołów, który musiał przełożyć swoje spotkanie. Tym samym w najbliższy weekend, a konkretnie w piątek o godzinie 18:00 postarają się o wywalczenie kompletu punktów w rywalizacji z Zagłębiem Lubin. Patrząc na ofertę, którą przygotowały zakłady bukmacherskie – Piast jest faworytem!


Piast Gliwice – statystyki:

    • Piast Gliwice przegrał swój pierwszy mecz ligowy w obecnej kampanii.
    • Gliwiczanie mają na koncie 2 kolejne porażki.
    • Ostatnie zwycięstwo na boiskach Ekstraklasy Piast Gliwice zanotował 14 maja.
    • 3 ostatnie mecze ligowe z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem -2,5 gola.
    • Piast Gliwice nie wygrał żadnego z 2 ostatnich meczów ligowych.
 

Zagłębie Lubin

Analizując ruchy na rynku transferowym, muszę przyznać, że Zagłębie Lubin było jednym z niewielu zespołów, który przykuł moją uwagę. Miedziowi w poprzedniej kampanii do samego końca walczyli o przetrwanie, dlatego też nic dziwnego, że przed rozpoczęciem obecnej kampanii zdecydowali się mocno zainwestować. Jakość kadry tego zespołu znacząco wzrosła, jeśli porównamy ją do poprzedniego sezonu. Warto jednak podkreślić, że początek rozgrywek wskazuje na podobny scenariusz, o którym kibice chcieliby zapomnieć.
 
Zagłębie Lubin rozpoczęło rozgrywki ligowe od remisu przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Wspomniana rywalizacja układała się po myśli gospodarzy i to właśnie Zagłębie stworzyło sobie więcej dogodnych sytuacji, jednak ostatecznie nie potrafiło tego potwierdzić. O wiele gorzej zaprezentowała się ta drużyna w 2. kolejce ligowej, kiedy to przyszło jej zmierzyć się na wyjeździe z Legią Warszawa. Już od kilku lat Miedziowi mają niekorzystne statystyki, jeśli chodzi o rywalizację z tym przeciwnikiem. Tym razem znowu zanotowali porażkę w bezpośrednim starciu z Legią Warszawa. Ekipa prowadzona przez Piotra Stokowca ma tym samym tylko jeden wywalczony punkt po 2 rozegranych meczach i znajduje się obecnie w dolnych rejonach tabeli. Odmienienie tej sytuacji w najbliższej kolejce nie będzie łatwe, co doskonale widać na podstawie oferty zakładów bukmacherskich.
 


Zagłębie Lubin – statystyki:

    • Zagłębie Lubin zremisowało w pierwszym meczu domowym ze Śląskiem Wrocław.
    • Miedziowi są niepokonani w 4 poprzednich rywalizacjach.
    • Ostatnia porażka tego zespołu miała miejsce 24 czerwca.
    • W 2 ostatnich meczach między tymi drużynami wpadła tylko jedna bramka.
    • Zagłębie Lubin jest niepokonane w 4 ostatnich starciach z tym przeciwnikiem.
 

Zakłady bukmacherskie

Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości co do tego, kto jest faworytem tej rywalizacji. Piast Gliwice zagra przed własną publicznością, więc powinien mieć tutaj przewagę, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć na podstawie proponowanych kursów. Warto jednak podkreślić, że w 4 ostatnich meczach bezpośrednich pomiędzy tymi ekipami Zagłębie Lubin nie dało się pokonać. Być może więc ciekawą propozycją na zakończenie tej rywalizacji byłaby podpórka na ekipę gości, czyli zagranie przeciwko przewidywaniom zakładów bukmacherskich. Taka propozycja oczywiście gwarantuje naprawdę ciekawy kurs, który można wykorzystać w kuponach AKO.
 
Alternatywnie dobrym wyborem może być również linia -2,5 gola. W ostatnich 2 spotkaniach pomiędzy tymi drużynami wpadła zaledwie jedna bramka. Początek tego sezonu z udziałem Zagłębia Lubin wskazuje również, że ta drużyna prawdopodobnie nie będzie najbardziej ofensywną w naszych rozgrywkach. Muszę również przyznać, że występ Piasta Gliwice w Białymstoku mocno mnie rozczarował. Jest to jedna z najlepszych drużyn, jeżeli chodzi o nazwiska w formacji ofensywnej, a mimo tego nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że mamy przed nami spotkanie, w którym oba zespoły do tej pory nie zdobyły gola w rozgrywkach ligowych, to wydaje mi się, że typ na -2,5 gola będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Kursy w zakładach bukmacherskich na to zdarzenie są naprawdę przyjemne i można to wykorzystać w kuponach na najbliższy weekend.
 
Ciekawą opcją może być również typ, który bardzo często okazuje się skuteczny podczas piątkowych meczów o godzinie 18:00. Mowa tutaj o zakładzie specjalnym, który jest dostępny w zakładach sportowych, a dotyczy on w wyniku 0:0 do przerwy. Moim zdaniem ma to szanse powodzenia, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę temperaturę.
 
Sprawdź lokalne informacje ze świata sportu!
 
 
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.
 
Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.
 
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
 
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • DrIdzi_200x100_3

najnowsze artykuły

Mini_pt-bgk1
Sobota, 2023-02-04
List_mini_pt-nekropolia
Sobota, 2023-02-04
List_mini_pt-rowerowy1
Sobota, 2023-02-04
List_mini_301361691-840457763971850-6472709935076886208-n
Piątek, 2023-02-03
List_mini_pt-narkotyki1
Piątek, 2023-02-03
List_mini_pt-radon
Piątek, 2023-02-03
List_mini_pt-wodne
Piątek, 2023-02-03
List_mini_pt-wlodarze1-2
Piątek, 2023-02-03
List_mini_pt-morawkap1
Piątek, 2023-02-03
List_mini_polanica
Piątek, 2023-02-03
polecamy