Dawny kościół dla turysty i widza

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-08-13 13:52:45
ZŁOTY STOK (inf. wł.). Od tego weekendu już szerzej udostępniony jest dla zwiedzających były kościół poewangelicki przemianowany w centrum kulturalno-ekspozycyjno-turystyczne. Ale na dobre ruszy 21 sierpnia br., kiedy to w totalnie zmienionym wnętrzu odbędzie się koncert muzyczny.

- Na tę chwilę turystom umożliwiamy korzystanie z wieży kościelnej zamienionej na wieżę widokową; jest do niej niezależne wejście - informuje burmistrzyni Grażyna Orczyk. - Tym samym bez ograniczania dostępu do najwyższej platformy, z której roztacza się piękna górska panorama, przystąpimy do dalszych prac związanych z przygotowaniem wystawy multimedialnej. Obiekt w ramach projektu polsko-czeskiego nie miał zapewnionego wyposażenia, ale pozyskaliśmy dodatkowe fundusze.

Oficjalne otwarcie tego centrum nastąpi 11 listopada br. Wtedy podsumuje się wszystkie dokonania poczynione w centralnie położonej zabytkowej budowli, na którą przez długie lata nie było pomysłu. Realizowane rozwiązanie jest przykładem dobrze przemyślanej rewitalizacji.
(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-polanica-zdroj-noc-swietojanska-2026-15
Środa, 2026-06-24
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a8286
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a7072
Środa, 2026-06-24
polecamy