Dawny kościół dla turysty i widza

ZŁOTY STOK (inf. wł.). Od tego weekendu już szerzej udostępniony jest dla zwiedzających były kościół poewangelicki przemianowany w centrum kulturalno-ekspozycyjno-turystyczne. Ale na dobre ruszy 21 sierpnia br., kiedy to w totalnie zmienionym wnętrzu odbędzie się koncert muzyczny.

- Na tę chwilę turystom umożliwiamy korzystanie z wieży kościelnej zamienionej na wieżę widokową; jest do niej niezależne wejście - informuje burmistrzyni Grażyna Orczyk. - Tym samym bez ograniczania dostępu do najwyższej platformy, z której roztacza się piękna górska panorama, przystąpimy do dalszych prac związanych z przygotowaniem wystawy multimedialnej. Obiekt w ramach projektu polsko-czeskiego nie miał zapewnionego wyposażenia, ale pozyskaliśmy dodatkowe fundusze.

Oficjalne otwarcie tego centrum nastąpi 11 listopada br. Wtedy podsumuje się wszystkie dokonania poczynione w centralnie położonej zabytkowej budowli, na którą przez długie lata nie było pomysłu. Realizowane rozwiązanie jest przykładem dobrze przemyślanej rewitalizacji.
(bwb)