Wspólnym głosem z nadleśnictwami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-03-04 09:48:17
ZŁOTY STOK (inf. wł.). Na obszarze gminy swoją działalność prowadzą dwa nadleśnictwa - Lądek-Zdrój i Bardo Śląskie. Obydwa przedsiębiorstwa współpracują z samorządem lokalnym m.in. w zakresie turystycznego udostępniania swoich terenów. Co jakiś czas są np. udostępniane kolejne ścieżki wędrowne, przy których pojawia się niezbędna infrastruktura pozwalająca na chwilę wytchnienia.

W ostatnim czasie udrożniono szlak prowadzący szczytami pogranicza polsko-czeskiego, na odcinku Złoty Stok - Przełęcz Jawornicka. Należy do bardzo malowniczych i zapewniających wspaniałe panoramy. We współdziałaniu z leśniczym Józefem Słowiakiem został uporządkowany.

Po terenach leśnych prowadzą trasy rowerowe, w tym ścieżki typu singletrack. Nadleśnictwa pomagają w ich utrzymaniu. Jedno z nich aktualnie uczestniczy w rozmowach z samorządem lokalnym dotyczących zamiany grutnów. Chodzi o ulicę Górniczą i część ul. Staszica. Gmina proponuje ich zamianę za inne działki drogowe, chcąc być gospodarzem ciągów komunikacyjnych na terenie miasta.
(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_dkl24-polanica-zdroj-noc-swietojanska-2026-15
Środa, 2026-06-24
List_mini_dkl24-klodzko-wakacje-2026-01
Środa, 2026-06-24
List_mini_miedzylesie
Środa, 2026-06-24
List_mini_img-20260616-wa0069
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a8286
Środa, 2026-06-24
List_mini_2u2a7072
Środa, 2026-06-24
List_mini_730776870-1341568254768747-1587454634540639991-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-karetka
Środa, 2026-06-24
List_mini_729275992-1733670287822602-748796424133111950-n
Środa, 2026-06-24
List_mini_pt-eg3
Wtorek, 2026-06-23
polecamy