Wspólnym głosem z nadleśnictwami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-03-04 09:48:17
ZŁOTY STOK (inf. wł.). Na obszarze gminy swoją działalność prowadzą dwa nadleśnictwa - Lądek-Zdrój i Bardo Śląskie. Obydwa przedsiębiorstwa współpracują z samorządem lokalnym m.in. w zakresie turystycznego udostępniania swoich terenów. Co jakiś czas są np. udostępniane kolejne ścieżki wędrowne, przy których pojawia się niezbędna infrastruktura pozwalająca na chwilę wytchnienia.

W ostatnim czasie udrożniono szlak prowadzący szczytami pogranicza polsko-czeskiego, na odcinku Złoty Stok - Przełęcz Jawornicka. Należy do bardzo malowniczych i zapewniających wspaniałe panoramy. We współdziałaniu z leśniczym Józefem Słowiakiem został uporządkowany.

Po terenach leśnych prowadzą trasy rowerowe, w tym ścieżki typu singletrack. Nadleśnictwa pomagają w ich utrzymaniu. Jedno z nich aktualnie uczestniczy w rozmowach z samorządem lokalnym dotyczących zamiany grutnów. Chodzi o ulicę Górniczą i część ul. Staszica. Gmina proponuje ich zamianę za inne działki drogowe, chcąc być gospodarzem ciągów komunikacyjnych na terenie miasta.
(bwb)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
polecamy