Wspólnym głosem z nadleśnictwami

ZŁOTY STOK (inf. wł.). Na obszarze gminy swoją działalność prowadzą dwa nadleśnictwa - Lądek-Zdrój i Bardo Śląskie. Obydwa przedsiębiorstwa współpracują z samorządem lokalnym m.in. w zakresie turystycznego udostępniania swoich terenów. Co jakiś czas są np. udostępniane kolejne ścieżki wędrowne, przy których pojawia się niezbędna infrastruktura pozwalająca na chwilę wytchnienia.

W ostatnim czasie udrożniono szlak prowadzący szczytami pogranicza polsko-czeskiego, na odcinku Złoty Stok - Przełęcz Jawornicka. Należy do bardzo malowniczych i zapewniających wspaniałe panoramy. We współdziałaniu z leśniczym Józefem Słowiakiem został uporządkowany.

Po terenach leśnych prowadzą trasy rowerowe, w tym ścieżki typu singletrack. Nadleśnictwa pomagają w ich utrzymaniu. Jedno z nich aktualnie uczestniczy w rozmowach z samorządem lokalnym dotyczących zamiany grutnów. Chodzi o ulicę Górniczą i część ul. Staszica. Gmina proponuje ich zamianę za inne działki drogowe, chcąc być gospodarzem ciągów komunikacyjnych na terenie miasta.
(bwb)