Liczy się każda pomoc dla uchodźców z Ukrainy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2022-05-16 01:14:06
POWIAT KŁODZKI (inf. wł.). Około 5 tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy - głównie kobiet i dzieci, zaś niespełna 200 mężczyzn - zatrzymało się w gminach Kłodzczyzny. Część z dorosłych przybyszów już podjęła pracę zawodową, inni są w trakcie jej poszukiwania, jeszcze inni deklarują powrót do swojej ojczyzny lub wyjazd do innego kraju.

Ustabilizowała się nieco sytuacja związana z migracją ludności ukraińskiej szukającej dla siebie i bliskich przychylnych jej miejsc. Takim między innymi stał się powiat kłodzki, a przede wszystkim jego mieszkańcy i przedsiębiorcy z branży hotelarskiej; to u nich przebywa najwięcej przyjezdnych z państwa zza Buga.

- Już od kilku miesięcy niesiemy w każdej postaci pomoc uchodźcom. To zapewnienie im miejsc noclegowych, wyżywienia, ubiorów, wsparcia psychologicznego. To również wskazywanie im miejsc zatrudnienia, jeżeli są nim zainteresowani. Nie ukrywam, że jest duże zapotrzebowanie na budowlańców, pracowników transportu, w ogóle w branżach technicznych. W tych sferach mamy naprawdę dużo wakatów - informuje starosta kłodzki Maciej Awiżeń. - Natomiast w odniesieniu do kobiet, których jest około 2,5 tysiąca, to na tę chwilę mamy około 200 ofert wykazanych przez powiatowy urząd pracy. Oczywiście nie każdy zgłasza się do PUP-u, specustawa ułatwiła zatrudnianie u nas uchodźców bezpośrednio przez zainteresowany podmiot.

Rozpoczynający się letni sezon turystyczny może okazać się momentem pojawienia zdecydowanie większej liczby propozycji zatrudnieniowych. Będą one miały charakter czasowy, ale niewykluczone, że pewną grupę osiadłych w powiecie kłodzkim uchodźców podmioty gospodarcze lub instytucje potem przyjmą na stałe. Takie widoki są w handlu, gastronomii i usługach turystycznych.

- Przeglądam niektóre oferty dotyczące chęci podjęcia pracy np. przez Ukrainki. Wynika z nich, że chcą jak najszybciej się usamodzielnić, zapewnić sobie i członkom rodziny pewne źródło dochodów. Na przykład jedna z kobiet, która w swoim mieście była dyrektorką banku, wskazuje, że jest gotowa zająć się sprzątaniem, gotowaniem, w ogóle pracą fizyczną lub umysłową, byleby mieć zajęcie - zauważa starosta. - Podobnie zdeterminowane są inne kobiety z Ukrainy, a w szczególności mające dzieci. Tu przy współpracy z gminami staramy się pomóc im znaleźć miejsca dla ich pociech w przedszkolach i żłobkach.

Analizując sytuację na rynku zatrudnienia w powiecie kłodzkim śmiało można powiedzieć, że nowi przybysze nie stanowią konkurencji dla stałych mieszkańców, jeśli chodzi o obłożenie stanowisk pracy. Są branże, w których już dawno nie pytano o wakaty.

(bwb) 

Tagi

Komentarze:
AparatCzarnek Edukator*.204.33.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2022-05-18 16:38
Czarnkowa Edukacja
można sobie zostać kim się chce, np. Sędzią Trybunału Konstytucyjnego i na pytanie o np. ujawnienie oświadczenia majątkowego (w imię transparentności) krzyczeć "o ty chamie, o ty dziadu kalwaryjski, a co ja, łapówki biorę?" Bo w fasadowej demokracji nawet jawne oświadczenia majątkowe mają nie przeszkadzać korupcji. Więc jak się nie bierze - nie trzeba ujawniać. W końcu to pod latarnią (oświadczenie majątkowe) ma być najciemniej (korupcja).
AparatCzarnek Edukator*.204.33.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2022-05-18 16:38
Czarnkowa Edukacja
Jest ich sporo, więc najlepiej zwolnić wszystkie stanowiska, które dają dostęp do nowej klasy i środków produkcji (bo i tak dla wszystkich chętnych nie będzie - ale wśród nie-dysydentów też są takie świnie, które z jakiegoś powodu [może nie mają pokus] są równiejsze, więc mają pierwszeństwo). Brak takich masowych zwolnień - można np. nazywać zdradą okrągłostołową. Potem pozostaje "odzyskiwać instytucje ", tj. stanowiska (np. "panie prezesie melduję wykonanie zadania") albo je "oczyszczać" (np. "reforma sądownictwa"). Ostatecznie - gdy już wszystko zostaje "odzyskane" (już nie w imię "demokracji", bo ta jest już zbyt dobrze wyjaśniona i widać, że tu zbyt wiele się z "demokracją" nie klei i kleić nie będzie - w imię "niepodległości" [czy ZSRR był państwem niepodległym? a III Rzesza? - pytanie co rozumieć przez "niepodległość", de facto na ile "niepodległość" = "demokracja"])
AparatCzarnek Edukator*.204.33.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2022-05-18 16:36
Czarnkowa Edukacja
W rzeczywistości jednak natura bierze górę i na drodze do społeczeństwa bezklasowego wyrasta tzw. nowa klasa (coś w stylu, "tak, ale świnie są równiejsze") i to ona dysponuje upaństwowionymi środkami produkcji. Ci którzy to widzą i o tym mówią lub piszą są nazywani dysydentami. Jeżeli dysydentów da się z góry przewidzieć i rozpoznać - dochodzi do zbrodni w Katyniu. Z wielu robi się Wyklętych (chociaż ci ostatni są już na tyle w opłakanym położeniu, że muszą otaczać się nie tylko, ale również zwykłymi bandytami - obiektywne trudności niewątpliwie osłabiają autorytet prawdziwych Wyklętych). Ci którzy widzą nową klasę, ale boli ich głównie to, że sami zbytnio w tej nowej klasie i dysponowaniu środkami produkcji nie biorą udziału, żyją sobie latami w tym bałaganie, a gdy nadarza się okazja (bezpieczna okazja to całkowity rozpad wewnętrzny) zaczynają domagać się zwolnienia stanowisk utrzymując, że sami zasiądą na nich lepiej.
AparatCzarnek Edukator*.204.33.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2022-05-18 16:35
Czarnkowa Edukacja
Poprzez prawo, które gwarantuje jej własność środków produkcji i ochronę tej własności, co wyklucza klasy nieposiadające od posiadania środków produkcji, tym samym od sprawiedliwego udziału w podziale dochodów. Jak temu zaradzić? Zabrać bogatym i dać biednym? W żadnym razie. Biedni staną się bogatymi i prawo własności będzie chronić tym razem ucisk i wyzysk w ich wydaniu. Wszystko należy upaństwowić, tym samym skolektywizować. W państwie socjalistycznym (to chyba taki twór, który wyrasta z nieefektywności okresu krwawego terroru - jako niezbędnego historycznie etapu przejścia od rewolucji burżuazyjnej [kapitalistycznej, np. rewolucji lutowej w Rosji, czy rewolucji francuskiej - przynajmniej na którymś etapie] przez rewolucję socjalistyczną do państwa komunistycznego) prawo nie wyraża już woli klasy posiadającej (w tym woli ochrony własności prywatnej), ale wolę klasy robotniczo-chłopskiej, wolę proletariatu, ale nie lumpenploretariatu.
AparatCzarnek Edukator*.204.33.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Środa, 2022-05-18 16:34
Czarnkowa Edukacja
Zrozumieć Rosję to zrozumieć bolszewizm. Czy polskie dzieci edukowane przez Czarnka wiedzą co to bolszewizm? W Rosji proponuje się powrót do poprzedniej flagi. Co to jest bolszewizm? Bolszewizm to komunizm, komunizm to marksizm, marksizm to społeczeństwo bezklasowe. Dlaczego bezklasowe? Bo klasowość społeczna to wyzysk czyli ucisk. Kto wyzyskuje i uciska? Klasa posiadająca środki produkcji. Kogo uciska wyzyskując? Klasę nieposiadającą środków produkcji (robotników i chłopów). Jak ją uciska i wyzyskuje? Owoc pracy klasy nieposiadającej nie trafia do kieszeni tej klasy, ale do kieszeni klasy posiadającej środki produkcji. Klasie nieposiadającej pozostają tylko ochłapy. W jaki sposób klasa posiadająca środki produkcji realizuje ucisk i wyzysk?
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • DrIdzi_200x100_3

najnowsze artykuły

Mini_pt-rozmach0
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_2u2a3512
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_pt-budzet.lokalny
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_pt-rowerek0
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_pt-rondap3
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_pt-scrabble
Wtorek, 2022-07-05
List_mini_pt-rotary0
Poniedziałek, 2022-07-04
List_mini_pt-centrum.przes.
Poniedziałek, 2022-07-04
List_mini_pt-teznias1
Poniedziałek, 2022-07-04
List_mini_2u2a6804
Niedziela, 2022-07-03
polecamy

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz