Z nadleśnictwem naprzeciw turystom

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-06-01 14:00:38
BARDO. We wspólnym interesie działają od lat miejscowi samorządowcy oraz kierownictwo Nadleśnictwa Bardo Śląskie. A jest nim udostępnianie wędrowcom i rowerzystom kolejnych ciekawych turystycznie miejsc albo poważnie przebudowanych tras zapewiających bardziej bezpieczne dotarcie do nich. Burmistrz Krzysztof Żegański podkreśla np. doskonałą współpracę przy utrzymywaniu singletracków, których systematycznie przybywa. - Chciałbym podkreślić duże zaangażowanie się tutaj nadleśniczego Antoniego Bańdury oraz pracowników tej instytucji.
 

Samo nadleśnictwo wychodzi z wieloma incjatywami służącymi również bardzkiej społeczności. Taką jest wykonanie estetycznego zejścia i tarasu widokowego na Obrywie Bardzkim, również przebudowa bardzo stromego odcinka drogi krzyżowej od kapliczki ze źródełkiem Maryi do czternastej stacji.
 

Nie ma problemu, kiedy na obszarze leśnym w obrębie gminy, a zarządzanym przez nadleśnictwo pojawi się potrzeba zainstalowania urządzeń tzw. małej architektury bądź ich renowacji. Oby tylko korzystający z takich urządzeń turyści potrafili docenić wysiłek czyniony czy to przez leśników, czy to przez samorządowców z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie.
(bwb)  
 

Tagi

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_1708518188021
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_dkl24-kulturalnik-250626
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_polanica
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_zdjecie
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_chatgpt-image-25-cze-2026--09-07-00
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_2u2a8461
Czwartek, 2026-06-25
polecamy