Rusza rewitalizacja kościoła poewangelickiego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2020-04-24 17:13:34
ZŁOTY STOK. To, o czym już wcześniej inforowaliśmy, dziś stało się faktem - w miasteczku rusza rewitalizacja okazałego kościoła poewangelickiego. Proces zapoczątkowało dzisiejszego podpisanie umowy z wykonawcą robót - spółką cywilną z Nysy. Jej przedstawiciele - Jan Serafin i Marek Janik - podpisali umowę z reprezentantami gminy - burmistrz Grażyną Orczyk i skarbnikiem Ireną Biskupską.
 

- Przedsięwzięcie ma na celu poprawę stanu technicznego i estetycznego zabytkowego kościoła poewangelickiego oraz udostępnienie go mieszkańcom i turystom w celach kulturalno- turystycznych - komunikuje włodarz Złotego Stoku. - Nawa kościoła pełnić będzie funkcję wielofunkcyjnej sali multimedialnej z funkcją wystawienniczą, a wieża kościoła - funkcję turystyczną z punktem widokowym. Prace potrwają do końca roku 2021.

Na to zadanie o wartości ponad 5,8 mln zł gmina pozyskała 793 697,86 euro w formie dofinansowania z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Znalazło się ono we wspólnym projekcie przygotowanym razem z Kamieńcem Ząbkowickim i czeską Bilą Vodą.
(bwb)

Foto gmina Złoty Stok
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Kotlina-dkl
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24
  • Ziemia-jaszkowa

najnowsze artykuły

Mini_730474138-1448271773998566-5171633421605141847-n
Sobota, 2026-06-27
List_mini_2u2a4097
Piątek, 2026-06-26
List_mini_727466640-1987544838537661-3624426833994512100-n
Piątek, 2026-06-26
List_mini_730398207-1343223451269894-9132550036225053854-n
Piątek, 2026-06-26
List_mini_xx0260614-120636
Piątek, 2026-06-26
List_mini_423-364315
Piątek, 2026-06-26
List_mini_2u2a0624
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_bystrzyca-herb
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_730695946-3647726495367565-5371516021012859043-n
Czwartek, 2026-06-25
List_mini_article-img-6a3d05679f797
Czwartek, 2026-06-25
polecamy