(Inf. zewn.). Z powiatowymi obchodami Dnia Bibliotekarza zbiegło się otwarcie po gruntownym remoncie biblioteki w Lądku-Zdroju. Stąd obecność m.in. starostki Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczyk, burmistrza kurortu Tomasza Nowickiego, etatowego członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Roberta Dumy.
Lądecka instytucja, mieszcząca się w parterowej części budynku Centrum Kultury i Rekreacji bardzo mocno ucierpiała w czasie powodziwe wrześniu 2024 r. W odniesieniu do niej decyzja mogła być tylko jedna - generalna odnowa. I tak też się stało. Z informacji dyrektorki CKiR Karoliny Sierakowskiej wynika, że dotychczas na remont obiektu wydano około 3 mln zł, zaś kolejne 600 tys. zł pochłoną inne zaplanowane zadania.
Uczestniczący w wydarzeniu dyrektorzy bibliotek gminnych z Kłodzczyzny od samorządowcow odebrali gratulacje dla swoich pracowników za doskonałe wypełnianie przypisanej im misji i życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
Opr. (bwb)
Foto powiat kłodzki