Bardziej estetycznie wokół "Wielkiej Pieniawy"

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). W trzeciej dekadzie czerwca br. nastąpi sfinalizowanie prac renowacyjnych prowadzonych od wielu tygodni w parku Zdrojowym. Wykorzystując pieniądze m.in. z dofinansowania wskazanych zadań, ulepsza się wizerunek i funkcjonalność całej przestrzeni, przy czym sporo uwagi poświęca się miejscom najczęściej odwiedzanym przez mieszkańców i kuracjuszy.


Podczas spotkania władz miejskich z przedstawicielami honorowego komitetu budowy pomników, upamiętniających zasłużonych polaniczan prof. Zbigniewa Horbowego i dra Wiesława Malkę, ustalono datę odsłonięcia obu monumentów na 22 czerwca. W tym też dniu oficjalnie udostępni się park Zdrojowy z wieloma zmianami na korzyść, m.in. przy okazałym sanatorium "Wielka Pieniawa" i pijalni wod mineralnych. Z wydarzeniem zbiegnie się świętowane 50-lecia istnienia huty szkła artystycznego "Barbara", która w tym roku wznowi działalność m.in. pod kątem turystycznym.
 

Jak podkreślił burmistrz Mateusz Jellin w rozmowie z DKL24.PL - to nie znaczy, że gmina wyhamuje w działaniach na rzecz podnoszenia estetyki kurortu. Na tę kadencję samorządu zaplanowała wiele różnorodnych prac.

(bwb)