Bez ronda Lecha Kaczyńskiego

KŁODZKO (inf. wł.). Upadła propozycja mieszkańca Nowej Rudy, aby nowo powstałemu rondu nadać imię byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Rada Miejska Kłodzka uznała, że autor pomysłu nie spełniał kryteriów określonych w załączniku do uchwały RM, zgodnie z którym tego rodzaju inicjatywa przysługuje określonym w nim osobom, instytucjom lub podmiotom. W przypadku osób fizycznych odnosi się ona do grupy złożonej z co najmniej 15 osób, posiadających czynne prawo wyborcze do organów samorządu miasta Kłodzka.
 

Rada Miejska Kłodzka, również ze względów zawartych w uchwale z 26 października 2023 r., nie uwzględniła propozycji nazwania ronda "Kłodzką Różą" oraz "Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej" albo "Sprawiedliwych Ukraińców". Natomiast pozostawiła w "zamrażarce" pozostałe zgłoszone nazwy, czyli: "Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej", "Arnoszta z Pardubic", "Przewodników Sudeckich", "Praw Kobiet", "Leszka Rektorka", "Bohaterów Ukrainy" lub "Obrońców Ukrainy", "Emila Czecha".  

Jeszcze w tym miesiącu burmistrz Michał Piszko spotka się z radnymi klubu "Lubię Kłodzko", żeby poznać ich sugestie odnośnie nazwy dla tego ronda. Osobiście skłania się ku dwóm określeniom - "Rondo Róży Kłodzkiej" oraz "Rondo Praw Kobiet".

- Uważam, że dobrze by się stało, aby na koniec tej kadencji samorządu miejskiego, po wielu miesiącach oczekiwania, rada wydała z siebie oczekiwaną decyzję - podkreśla włodarz.
(bwb)