KŁODZKO (inf. wł.). Upadła propozycja mieszkańca Nowej Rudy, aby nowo powstałemu rondu nadać imię byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Rada Miejska Kłodzka uznała, że autor pomysłu nie spełniał kryteriów określonych w załączniku do uchwały RM, zgodnie z którym tego rodzaju inicjatywa przysługuje określonym w nim osobom, instytucjom lub podmiotom. W przypadku osób fizycznych odnosi się ona do grupy złożonej z co najmniej 15 osób, posiadających czynne prawo wyborcze do organów samorządu miasta Kłodzka.
.jpg)
Rada Miejska Kłodzka, również ze względów zawartych w uchwale z 26 października 2023 r., nie uwzględniła propozycji nazwania ronda "Kłodzką Różą" oraz "Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej" albo "Sprawiedliwych Ukraińców". Natomiast pozostawiła w "zamrażarce" pozostałe zgłoszone nazwy, czyli: "Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej", "Arnoszta z Pardubic", "Przewodników Sudeckich", "Praw Kobiet", "Leszka Rektorka", "Bohaterów Ukrainy" lub "Obrońców Ukrainy", "Emila Czecha".
Jeszcze w tym miesiącu burmistrz Michał Piszko spotka się z radnymi klubu "Lubię Kłodzko", żeby poznać ich sugestie odnośnie nazwy dla tego ronda. Osobiście skłania się ku dwóm określeniom - "Rondo Róży Kłodzkiej" oraz "Rondo Praw Kobiet".
- Uważam, że dobrze by się stało, aby na koniec tej kadencji samorządu miejskiego, po wielu miesiącach oczekiwania, rada wydała z siebie oczekiwaną decyzję - podkreśla włodarz.
(bwb)