Zespół "Śląsk" z wyjątkowym koncertem

BARDO (inf. wł.). Koncert pn. „Święta noc” w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” był powodem, dla którego mieszkańcy tego miasteczka i okolic tłumnie odwiedzili bazylikę mniejszą w piątkowy wieczór. Kolędy i pastorałki oczarowały zgromadzoną publiczność. 
 
Z zespołem "Śląsk" znamy się już od dobrych kilkunastu lat. Bywało tak, że występował u nas dwa, może i trzy razy w roku, ale takie wydarzenie to jest po raz pierwszy. Mam nadzieje, że państwo będziecie tego świadkami i również to przeżycie – szczególnie w tym miejscu i w tym momencie - czyli kolędowanie będzie dla państwa wielkim wrażeniem na przyszłe dni – mówił burmistrz Krzysztof Żegański, który wraz z proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie o. Piotrem Wiśniewskim przywitał przybyłych i zaprosił do wysłuchania koncertu.
 
Jak się okazało, pomimo licznych koncertów zespołu „Śląsk” w mieście cudów, kolędy w jego wykonaniu wybrzmiały w bazylice po raz pierwszy. Zarówno chór jak i orkiestra sprawili, że publiczność mogła poczuć raz jeszcze magię minionych świąt. Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców, turystów i sympatyków tego rodzaju muzyki, którzy uczestniczyli w koncercie. 

(bp)
FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA: