Kolejne ulice ze świeżą nawierzchnią

KUDOWA-ZDRÓJ (inf. wł.). W miarę łagodna jesień sprzyja prowadzeniu wielu prac m.in. na drogach. Tę sytuację skwapliwie wykorzystuje się w Kudowie-Zdroju, gdzie są kontynuowane przebudowy, remonty cząstkowe lub budowy odcinków ulic. Najpoważniejszym placem dla tego typu działań pozostaje Słone, tam drogowcy mierzą się z kolejnymi fragmentami miejskiej drogi. Ten ciąg komunikacyjny na zmiany ku lepszemu czekał długie lata.


Jakubowice to górska część Kudowy-Zdroju, z której centrum łączy je jedyna droga. Przez lata eksploatacji poważnie została nadwerężona, stąd decyzja samorządu kurortu o jej modernizacji, która trwa. Finansowo to przedsięwzięcie wspomogło Nadleśnictwo "Zdroje". Trwają też roboty przy budowie parkingu dla pojazdów w obrębie magistratu. Poprzedni plac postojowy raczej przypominał klepisko, które mogło pomieścić mniej np. samochodów.
 

- W każdym zakątku miasta są prowadzone roboty drogowe i tym samym przybywa nam ulic, którymi przez kolejne lata nie powinniśmy być absorbowani. Ważne jest to, że poza porządkowaniem infrastruktury podziemnej, położeniem świeżej nawierzchni, w wielu miejscach pojawia się nowsze oświetlenie, co też przekłada się na poprawę bezpieczeństwa - podkreśla burmistrzyni Aneta Potoczna.
(bwb)