Trwa przebudowa kilku ulic

LĄDEK-ZDRÓJ (inf. wł.). Bardzo mocno rozwinięto w tym roku front robót drogowych na obszarze starego kurortu. Niektóre ulice, jak np. Zdrojowa, już przeszły przebudowę, na innych takie prace dobiegają końca, na kolejnych są daleko zaawansowane. Od pieszych i zmotoryzowanych oczekuje się wyrozumiałości i cierpliwości w odniesieniu do czynionych zadań; nie da się przewidzieć, jakie ujawnią się dodatkowe utrudnienia przy ich realizacji.


Ulica Leśna w części zdrojowej Lądka przechodzi gruntowną modernizację. Oznacza to, że roboty objęły wymianę sieci wodnej i kanalizacyjnej. A przy ich okazji dokopano się do... poprzedniej nawierzchni tej drogi sprzed stu lat; stanowiła ją spora kostka brukowa.
 

W innym rejonie miasta, na ul. Kościelnej widoczny jest postęp jej przebudowy. Zastosowana kostka - zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków - wkomponowała się w staromiejskie otoczenie. Po sfinalizowaniu robót zrobi się ładniej i bezpieczniej. A tak przy okazji - to wykonawca tej ulicy przypomina zmotoryzowanym, że ciągle ona pozostaje placem budowy, co oznacza, że jeszcze nie można parkować na niej pojazdów. Nie do wszystkich to dociera.

(bwb)