Nowym rondem już od piątku

KŁODZKO (inf. wł.). W przeddzień oddania do użytku nowego ronda, na jednym z jego jeszcze zamkniętych dla ruchu pasów, zorganizowana została konferencja prasowa. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawcy. 
 

 
W piątek, 29 bm. odblokowana zostanie część ul. Kościuszki w Kłodzku. Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność i przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Jest to pierwsze dwupasmowe rondo turbinowe na terenie miasta. Ma ono za zadanie m.in. usprawnić włączenie się do ruchu zmotoryzowanych od strony ulic Malczewskiego i Dunikowskiego.
 
W czwartek w nocy zostanie pomalowana druga część (ul. Kościuszki – przyp. red.) i kiedy wyschnie – przewidujemy, że gdzieś około 5:00 - puścimy ruch już normalnie. Nie będziemy zwalniać ruchu, nie będziemy robić jakichś specjalnych otwarć. Najważniejsze jest dla nas, by mieszkańcy mieli już komfort jazdy – mówił starosta Maciej Awiżeń, przy okazji przypominając o tym, by patrzeć na znaki zarówno te pionowe jak i poziome.
 
Obecny na konferencji burmistrz Michał Piszko podziękował staroście i zarządowi powiatu za zrealizowanie kolejnej, wspólnej drogowej inwestycji na terenie miasta. Zapewnił również o kontynuacji współpracy przy kolejnych tego typu inwestycjach w Kłodzku.
 
Wartość tej inwestycji to 5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to z Funduszu Dróg Samorządowych, a  3,5 mln zł to środki powiatu i miasta, po połowie. Cieszę się, że mieszkańcy powiatu i miasta Kłodzka będą mogli tym pięknym, nowym i bezpiecznym przede wszystkim rozwiązaniem komunikacyjnym poruszać się po terenie miasta – nie ukrywał zadowolenia burmistrz M. Piszko.
 
Jak poinformował nas etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, po niedzieli możemy spodziewać się patrolu policyjnego, który będzie zwracał uwagę na ruch samochodowy w tym miejscu. W niedzielę natomiast zostanie włączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ulicami Połabską, Grunwaldzką, Jedności Narodowej i Lutycką, co dodatkowo usprawni ruchu na tym skrzyżowaniu i w jego sąsiedztwie oraz poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców.
(bp)
WIDOK NA RONDO W OBIEKTYWIE DRONA: