KŁODZKO (inf. wł.). W pierwszy poniedziałek września br. część uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 spotka się ze swoimi nauczycielami w zupełnie odmienionym mniejszym budynku. Przez wiele ostatnich miesięcy przechodził on termomodernizację i prace remontowe.
- Liczę na niebywałe oszczędności energii cieplnej oraz elektrycznej w tym obiekcie. Natomiast efekt wizualny już jest widoczny i cieszy – mówi burmistrz Michał Piszko. – Tym samym dzieci, które przez okres trwania robót uczyły się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, powracają, powiedzmy, do siebie.
Natomiast w przywołanej „Jedynce” rozszerzy się front prac. Jest to niezbędne z racji ich dużego zakresu oraz konieczności zmieszczenia się w przyjętym harmonogramie. Włodarz Kłodzka zauważa, że w tym największym obiekcie oświatowym należącym do gminy miejskiej samych okien do wymiany jest ogrom.
- I z tego powodu pomyśleliśmy o tym, aby teraz to niektóre klasy z SP 1 umieścić w „Trójce” i tym samym stworzyć warunki dla sprawnego przebiegu zadania – podkreśla M. Piszko. – A tak w ogóle, to zakończyliśmy w naszych obiektach szkolnych zaplanowane na wakacje remonty bieżące.
(bwb)