Ekspresówką do granicy z Czechami?

ŁAGIEWNIKI - pow. dzierżoniowski (inf.wł.). Inwestycja, która połączy Kłodzko z Wrocławiem i dalej z centralną Polską i Białymstokiem, wzbudza wiele emocji. Szczególnie, jeśli chodzi o odcinek między Bardem a Kłodzkiem. W piątek, 12 bm. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił pierwsze przetargi dotyczące budowy drogi S8, a dokładniej odcinka Wrocław - Łagiewniki. 

Realizacja inwestycji została podzielona na trzy odcinki. Jeden z nich łączy Kłodzko z Ząbkowicami i będzie realizowany jako ostatni, a składają się na niego dwa zadania: od węzła Ząbkowice Śląskie Północ do węzła Bardo i od Kłodzka do Barda (bez węzła). Zapytaliśmy dyrektorkę wrocławskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lidię Markowską o to, czy są już podjęte decyzje odnośnie tego ostatniego odcinka drogi.

 

 
- Nie są jeszcze podjęte ostateczne ustalenia, ponieważ do nowego programu budowy dróg krajowych wpisano kontynuację S8 od Kłodzka do granicy i rozważamy możliwość ponownej analizy od Barda aż do granicy z wykorzystaniem oczywiście maksymalnej wiedzy z wcześniej przeprowadzonych analiz dla odcinku Bardo - Kłodzko - poinformowała nas L. Markowska.
 
Odcinek od Kłodzka do granicy nie ma jeszcze przygotowanej dokumentacji. W związku z tym na ostateczną decyzję dotyczącą przebiegu trasy S8 od Barda do granicy może przyjść nam poczekać jeszcze kilka lat.
(bp)