KULTURALNIK - Między zimą a wiosną

ZIEMIA KŁODZKA (inf. wł.). Ze względów finansowych w niektórych gminach w tym roku będzie mniej imprez masowych, a jeśli już się pojawią, to na pewno nie rozciągną się na kilka lub kilkanaście dni. Tym bardziej więc cieszmy się z każdej propozycji pozwalającej nam oderwać się od codziennego zabiegania...

BARDO

Już w ten piątek o godz. 18:00 w budynku Centrum Kultury i Biblioteki na ul. Kolejowej 12 wieczór z piosenką francuską. To prezent dla pań z gminy bardzkiej, z okazji ich święta.

BYSTRZYCA KŁODZKA

W środę, 8 bm. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury "Wieczór kobiet" przygotowany przez Teatr Razy Dwa.

Natomiast 17 bm. o godz. 10:00 spotkanie w ramach klubu "Coolturysta na ziemi kłodzkiej" z Bolesławem Grabowskim. To w MGOK-u.

DUSZNIKI-ZDRÓJ


Także w środę, 8 bm. od godz. 15:00 głównie dla pań zaśpiewa ksiądz Bogdan Skowroński. Miejsce koncertu - Teatr Zdrojowy.

W sobotę, 11 bm. o godz. 16:00 koncert Wojciecha Walaska - od utworów klasycznych po współczesne. Występ zaplanowano w Dworku Chopina / Teatrze Zdrojowym.

KŁODZKO

W kawiarni "Pan Kawka", w Kłodzkim Ośrodku Kultury w sobotę, 11 bm. o godz. 17:30 interesujący koncert:
 

Do 12 marca br. Kłodzki Ośrodek Kultury oczekuje na zdjęcia od osób zainteresowanych uczestnictwem w konkursie pt. "Woda w naturze". Szczegóły na stronie internetowej: www.kok-klodzko.pl .

Spotkanie z pisarzem Tomaszem Duszyńskim 15 bm. o godz. 17:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W Muzeum Ziemi Kłodzkiej 14 bm. o godz. 17:00 kolejne spotkanie nawiązujące do 60-lecia istnienia tej instytucji. Tym razem kustoszka Joanna Stoklasek-Michalak przygotowała tematy związane z lokalną religijnością.

24 marca o godz. 18:00 w Galerii Sztuki pARTer w KOK-u wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Nałęcz.

KŁODZKO - gmina

W Wojborzu, 8 bm. o godz. 17:00 w domu ludowym występ Kameralnego Chóru Nauczycielskiego "Chór z Gór" oraz zespołu "Terapia". Wcześniej, bo o godz. 16:00 w pobliskim kościele msza w intencji kobiet.

KUDOWA-ZDRÓJ

W niedzielę, 12 bm. o godz. 10:00 w Teatrze pod Blachą, w parku Zdrojowym trening sportowy z Piotrem Hercogiem.

LĄDEK-ZDRÓJ

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju (pl. Staromłyński) 8 bm. o godz. 19:00 koncert na Dzień Kobiet:
 

MIĘDZYLESIE

W sali widowiskowej MGOK-u 11 bm. o godz. 16:00 rozpocznie się impreza adresowana do pań z okazji ich święta. Przewidziano koncert artystyczny oraz warsztaty makijażu.

NOWA RUDA - gmina

W świetlicy wiejskiej w Czerwieńczycach 12 bm. o godz. 15:00 gminne obchody Dnia Kobiet.

19 marca w hali sportowej w Bożkowie gminna wystawa stołów wielkanocnych - początek o godz. 15:00.

POLANICA-ZDRÓJ

Dzień Kobiet w Teatrze Zdrojowym? Czemu nie! A szczegóły poniżej:
 

A 9 bm. w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:00 wieczór poezji Krystyny Ming-Ostrowskiej i spotkanie z jej córką Ewa Christiną Ming.

STOSZOWICE

W Budzowie, w tamtejsze hali sportowej, w dniach 25 i 26 bm. turniej siatkówki o puchar wójta Pawła Gancarza. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10:00.

STRONIE ŚLĄSKIE

W CETiK-u już w środę, 8 bm. wieczór jak najbardziej okazyjny:
 

Do 17 bm. CETiK przyjmuje zgłoszenia za pośrednictwem Natalii Gancarz zainteresowanych wystawców uczestnictwem w Polsko-Czeskich Stołach Wielkanocnych przewidzianych na 26 bm. Telefon do CETiK-u 606 254 935.

ZŁOTY STOK

W "Artystycznej Cafe" w Centrum Kultury i Promocji 11 bm. niecodzienne spotkanie:
 

Gminna edycja biegu pamięci Tropem Wilczym 26 bm. o godz. 13:00 na ul. Staszica w Złotym Stoku.

Na przedstawione imprezy wstęp jest bezpłatny.
(wb)