Nie odpuszczają budowie hali sportowej

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). Wydawało się, że jeszcze jesienią ubiegłego roku uda się ruszyć z budową hali sportowo-widowiskowej. Tymczasem na przeszkodzie stanęła trudność w postaci znalezienia wykonawcy zadania, którego wartość to wiele milionów złotych. Władze miejskie nie poddają się i konsekwentnie chcą doprowadzić do powstania obiektu. Tym bardziej, że w gminie będzie pierwszym tego typu i pozwoli zwrócić na nią większą uwagę.

Nieduża sala gimmnastyczna znajdująca się w kompleksie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzylesiu zaspokaja potrzeby tej placówki i organizatorów niektórych imprez sportowych o mniejszej liczbie uczestników. Na tę chwilę nie ma dla niej alternatywy, co dopingowało samorząd lokalny do zastanowienia się nad pomysłem burmistrza Tomasza Korczaka odnośnie wybudowania w miasteczku hali sportowo-widowiskowej. Skoro przed laty poradzono sobie z wybudowaniem ciekawego architektonicznie basenu kąpielowego, uważanego za jeden z najładniejszych na Dolnym Śląsku, i to przy decydującym udziale funduszy zewnętrznych...

Lokalizację hali przewidziano w sąsiedztwie stadionu oraz basenu. Jej główne pomieszczenie ma mieć charakter wielofunkcyjny, tzn. służyć m.in. grom zespołowym, zapewniać warunki dla prowadzenia zajęć rekreacyjnych i wyczynowych. Projekt zakłada wydzielenie widowni z 200 miejscami.     

- Ogłosiliśmy kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy. Sądzę, że do marca tego roku dowiemy się, kto nim będzie - mówi burmistrz Tomasz Korczak.
(bwb)