Czy zimą szkoły wypełni pustka?

POWIAT KŁODZKI (inf. wł.). Tak jak wiele osób i firm, również szkoły prowadzone przez powiat nie mają pewności co do zapewnienia ciepła w klasach. Fatalna sytuacja na rynku węgla potęguje niepokój o to, jak będą funkcjonować w okresie zimowym.

Pierwszy raz w historii szkół ponadpodstawowych powiatu kłodzkiego doszło do sytuacji, że nie ma pewności, czy uda się zapewnić paliwo stałe na ich potrzeby. Niedostatek węgla w punktach sprzedaży oraz jego wysokie ceny mogą zachwiać stabilność placówek.

- W Kłodzku posiadamy dwa budynki, do których ogrzewania wykorzystuje się węgiel. Chodzi o obiekty Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości i Zespołu Szkół Technicznych korzystające z ciepła systemowego dostarczanego przez firmę "Calor". Jej ciepłownia bazuje na miale węglowym, z którego podażą - co słyszymy - też jest niewesoło. Natomiast gdzie indziej bazujemy na źródłach energii, których ceny też mocno wzrosły, co nie jest obojętne dla budżetu powiatu - wskazuje starosta Maciej Awiżeń.
(bwb)