Śródgórskie kąpielisko w nieustannej rozbudowie

STARA MORAWA - gm. Stronie Śląskie (inf. wł.). Choć lato jest bardziej upalne, nad zbiornikiem retencyjno-rekreacyjnym, który jest takim jedynym w tej części ziemi kłodzkiej, zatrzęsienia nie ma; bywały sezony letnie z większą frekwencją wypoczywających nad wodą w tym malowniczym miejscu na obrzeżach Masywu Śnieżnika. Samorząd lokalny podejmuje jednak kolejne działania, aby kąpielisko stało się bardziej atrakcyjne.
 

Najważniejszym wyzwaniem dla Strońskiego Parku Aktywności, który zarządza staromorawskim zbiornikiem, jest rozbudowa infrastruktury. Przede wszystkim na polu biwakowym, gdzie pojawia się więcej turystów kamperowców. Także z myślą o nich SPA pochyla się nad dokumentacją, która przybliży budowę zaplecza gastronomicznego z restauracją.
 

Z czasem w zapomnienie pójdą tzw. zielone parkingi przy zalewie, które ustąpią miejsca utwardzonym i lepiej zorganizowanym. Gdy do tego pod uwagę weźmie się zapowiedź przebudowy drogi gminnej łączącej Stronie ze Starą Morawą, to po jej spełnieniu dojdzie kolejny argument za wypoczynkiem w upalne dni właśnie nad tym zbiornikiem wodnym.
(bwb)