Biegiem przez Masyw Śnieżnika

STRONIE ŚLĄSKIE (inf. wł.). Tego lata po raz pierwszy w historii gminy zostanie przeprowadzony "Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia". To zawody lokowane w sąsiedztwie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, mające jeszcze bardziej spopularyzować to miejsce, tyle że w innym charakterze. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Veritas.

W ostatnią sobotę sierpnia br. na terenie gminy strońskiej zainauguruje się masowe bieganie z udziałem osób w różnym wieku. Ma temu sprzyjać cykliczna impreza nawiązująca do niedźwiedzia jaskiniowego. Powiązano ją ze zwierzęciem, z którym najszybciej kojarzy się Kletno i tam znajdującą się jaskinię - najdłuższą w Sudetach i jedną z najatrakcyjniejszych na świecie.

- Zasadniczą częścią wydarzenia będą biegi na dystansach 13, 22 i 40 kilometrów, ale przygotowano imprezy towarzyszące. Tym bardziej zachęcam do udziału, bo te nasze lokalne zawody mogą wpisać się na stałe do terminarza propozycji rekreacyjnych i sportowych w gminie - podkreśla włodarz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec.
(bwb)