Samorząd wspomoże rehabilitację seniorów

BARDO (inf. wł.). O tym, że społeczność gminy się starzeje nie trzeba nikogo przekonywać; statystyki urodzeń i zgonów mówią za siebie. To m.in. oznacza, że coraz większa liczba mieszkańców wymaga opieki medycznej - jeśli nie doraźnej, to stałej. W takich niewielkich wspólnotach trudno jest szybko dostać się do lekarza specjalisty, poza tym oznacza to wyprawę do większych miast.

Samorząd bardzki, mając to na uwadze, już niebawem więcej miejsca poświęci profilaktyce prozdrowotnej, przede wszystkim skierowanej do osób starszych. Jesienią br. ma ruszyć centrum rehabilitacji, w którym grupa seniorów w wieku powyżej 60 lat skorzysta z 80-proc. ulgi na wykonywane zabiegi. Wobec pozostałych mieszkańców zniżki wyniosą 50 proc. Gmina już deklaruje pomoc w przewożeniu do centrum mieszkańców poszczególnych sołectw i m.in. z tą myślą sposobi się do zakupu odpowiednio dostosowanego pojazdu.

Teraz obiekt na ul. Głównej, który jest adaptowany dla potrzeb środowiska senioralnego, będzie sukcesywnie wyposażany w niezbędny sprzęt. A ten zakupi się za pieniądze, które gmina Bardo wygrała w konkursie dotyczącym największej ilości wykonanych szczepień przeciwkoronawirusowych. Przypomnijmy, że była to kwota 1 mln zł, którą w części wykorzystano na zorganizowanie turnusów rehabilitacyjnych w Sopocie dla seniorów z miasta i gminy.
(bwb)