W kurorcie wybudują halę sportową

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Na ukończeniu jest projekt hali sportowej, dla której zarezerwowano miejsce w kompleksie ośrodka sportu i rekreacji. Ten obszar sukcesywnie będzie się wzbogacał o kolejne obiekty sprzyjające rekreacji i treningom, także wypoczynkowi.

- Naszym zamierzeniem jest to, aby w obrębie ulicy Sportowej powstał bardzo funkcjonalny zespół budowli i urządzeń, gdzie mieszkańcy znajda ujście dla swojej energii. Równocześnie ma on być ofertą dla klubów czy sekcji sportowych nie tylko z kraju, których członkowie znajdą odpowiednie warunki dla rozwijania swojej tężyzny i sprawności - mówi burmistrz Polanicy-Zdroju Mateusz Jellin. - W pobliżu znajdują się hotele, które na pewno z chęcią zapewnią noclegi przybyszom.

O potrzebie wybudowania w kurorcie hali niezbędnej imprezom sportowym mówi się nie o dziś. Pozwoli zwrócić większą uwagę np. organizatorów wielu zawodów o randze krajowej czy regionalnej szukających jak najlepszych warunków bazowych dla ich uczestników. Oferta stanie się atrakcyjniejszą po wybudowaniu w sąsiedztwie hali nowoczesnego basenu kąpielowego na miejscu nieczynnej pływalni na wolnym powietrzu.

(bwb)