Aktywność fizyczna zawsze w cenie

POLANICA-ZDRÓJ (inf. wł.). Stadion miejski wypełnił się dziś (21 bm.) entuzjastami aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Stało się to za sprawą festiwalu "Na Zdrowie!" zorganizowanego przez gminę miejską Polanica-Zdrój, przy współpracy z Fundacją Moniki Pyrek.
 
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki przeprowadzonej przez ambasadorkę festiwalu Monikę Pyrek – tyczkarkę, sportsmenkę oraz medalistkę mistrzostw świata i Europy. Następnie rozpoczęły się zawody sportowe w dużej mierze nadzorowane przez studentów Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia. Osoby, głównie w wieku szkolnym, rywalizowały w wielu konkurencjach, tj. koszykówce, piłce nożnej, strzelectwie i biegach. Swoich sił można było spróbować również w hokeju na trawie, rugby czy golfie. Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody. 
 
Jak informują organizatorzy, celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia - nie tylko przez uprawianie sportu, ale także poszerzanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy czy profilaktyki onkologicznej. Stąd na festiwalu obecność m.in. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku czy sudeckiego oddziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
 
Przy okazji festiwalu "Na Zdrowie!" osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi armii miały możliwość skorzystać z wiedzy pracowników i żołnierzy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kłodzku. Chętni mogli zapoznać się ze sprzętem i wypełnić wniosek rekrutacyjny. Działo się to w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.
 
bp 


MIGAWKI Z WYDARZENIA