“Stacja Rozwój” wspiera młode przedsiębiorstwa

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2019-09-26 11:52:14
LĄDEK-ZDRÓJ. Już po raz kolejny w progach zabytkowego Dworca Kolejowego w Lądku-Zdroju gościli eksperci związani z projektem Inkubatora Przedsiębiorczości “Stacja Rozwój”. To osoby doświadczone, a przy tym z pasją działające ramię w ramię z rozwijającymi się przedsiębiorstwami. 

Ile możliwości kryje się w budynku Dworca Kolejowego w Lądku-Zdroju wiedzą tylko właściciele biznesów, którzy już odnaleźli swoje miejsce w inkubatorze przedsiębiorczości z Lądka-Zdroju, nastawionym na nowatorskie i kreatywne projekty. 
 
Doradcy z wiedzą i pasją
Wśród specjalistów współpracujących ze “Stacją Rozwój” znajdują się doskonali prawnicy z kancelarii w Zakopanem, którzy  zapewnili zainkubowanym firmom profesjonalne konsultacje z zakresu porad i opinii prawnych. Ich sugestie są kluczowym czynnikiem potrzebnym do prawidłowego prowadzenia działalności gospodarczej na pierwszym etapie rozwoju firmy - bez niespodzianek i zgodnie ze wszelkimi regulacjami.
Stacja Rozwój regularnie współdziała również z konsultantem ds. pozyskania funduszy unijnych. To prawdziwy ekspert w zakresie przygotowywania wniosków i odnoszenia się do najnowszych rozporządzeń i projektów w ramach UE. Podczas ostatniej wizyty, zaprzyjaźniony doradca udzielał informacji w zakresie efektywnego i skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych, oraz innych źródeł finansowania projektów. 
Oferowane w Stacji Rozwój wsparcie doradcze, przewidziane jest właśnie dla nowych firm. Jak podkreślają koordynatorzy działań inkubatora, dopiero stawiających pierwsze kroki przedsiębiorców jest dla nich wyjątkowo istotne - chcą budować z nimi wartościowe relacje, a jednocześnie przekazywać dobre praktyki, które pozwolą im sprawnie obracać się na rynku.
 
Kim są nowo zainkubowani przedsiębiorcy Inkubatora Przedsiębiorczości?
To młode, kreatywne firmy, których właściciele mają pomysł na siebie i przyszłość, którzy wyznaczają ambitne cele i efektywnie je realizują, którzy nie boją się wyzwań, ale energicznie rozpoczynają nowy dzień z nowymi niebanalnymi pomysłami. 
W Inkubatorze swoje miejsce odnalazła  m.in. firma narciarki alpejskiej i olimpijki – Karoliny Riemen-Żerebeckiej. Karolina po olbrzymich problemach zdrowotnych i podjęciu niełatwej decyzji o zakończeniu kariery sportowej zdecydowała się na rozwój biznesowy. 
Swiss Ski Wax jest nową firmą, której głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia – zrównoważonego łączenia aktywności fizycznej ze zdrową, zbilansowana dietą, dostosowaną do indywidualnych i osobistych predyspozycji; wieku, stylu życia i czynników genetycznych.
Pani Karolina może być wzorem niezłomności, determinacji i woli walki do osiągniecia założonego celu. Jako sportowiec niejednokrotnie pokonywała fizyczne i psychiczne granice możliwości aby stanąć na najwyższych sportowych podiach. Jako młody przedsiębiorstwa Swiss Ski Wax chce uczyć i motywować do wdrażania zdrowego stylu życia z wykorzystaniem naturalnych, a przede wszystkim prostych produktów, skorelowanych z ruchem, służących zdrowiu.
Duże zadowolenie ze współpracy ze Stacją Rozwój wyraża właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej JPO Progres Joanna Przerywacz – Orzechowska. Jak przyznaje, jest zachwycona przestrzenią, jaką oferuje Inkubator oraz lokalizacją budynku stojącego przy węźle komunikacyjnym z szerokim placem parkingowym. Przestronne, jasne wnętrza zapewniają komfort pracy, a przede wszystkim pozwalają się skoncentrować na zadaniu. Dodatkowo wśród młodych przedsiębiorców łatwo jest o wymianę doświadczeń i informacji, co zwiększa dynamizację własnych planów. 
 
Informacja prasowa
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
  • Studio27
  • Hover-dkl
  • Kotlina-dkl
  • Ms-auto
  • 43622177_1952010061557016_8401772792021778432_n
  • Lukasz-dkl24

najnowsze artykuły

Mini_pt-zagrozenie
Poniedziałek, 2020-04-06
List_mini_pt-terminy
Poniedziałek, 2020-04-06
List_mini_pt-alivia1
Poniedziałek, 2020-04-06
List_mini_pt-premier
Poniedziałek, 2020-04-06
List_mini_pt-wodociag0
Niedziela, 2020-04-05
List_mini_pt-rzeczne1
Niedziela, 2020-04-05
List_mini_pt-zagrozenie
Niedziela, 2020-04-05
List_mini_pt-pakiety0
Sobota, 2020-04-04
List_mini_pt-bystrzyckie1
Sobota, 2020-04-04
List_mini_pt-zagrozenie
Sobota, 2020-04-04
polecamy
  
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz