W czołówce dolnośląskiego LZS-u

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-12-20 15:00:52
KŁODZKO. Powiat Kłodzki uplasował się na III miejscu w XIX edycji Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Dolnośląskiego! Na ów sukces punktowały: gmina Radków – VI miejsce i gmina Kłodzko – XII miejsce.

W grudniu poznajemy wyniki punktacji LZS na Dolnym Śląsku. W tym roku uroczyste podsumowanie igrzysk miało miejsce w Gaju Oławskim z udziałem zarządu i przedstawicieli dwudziestu najlepszych gmin, w tym gmin Radków i Kłodzko.

Kazimierz Szydełko (w środku) odbierający puchar dla gminy Radków

Gmina Radków uplasowała się na VI miejscu z końcowym wynikiem 295 punktów – najlepszym w swojej historii! W przypadku tego samorządu punktowały: halówka do l. 13 – 21 pkt., szachy drużynowe – 27 pkt., halówka dziewcząt – 14 pkt., PKCz chłopcy – 21 pkt., PKCz kobiety – 15, szachy indywidualne – 27 pkt., samorządy – 21 pkt., puchar lata – 15 pkt., jesień biegi – 32 pkt., warcaby – 28 pkt., siatkówka kobiet – 22 pkt., halówka do l. 15 – 21 pkt.

Bogdan Ogrodowczyk (w środku), odbierający puchar dla Gminy kłodzko

Gmina Kłodzko uplasowała się na XII pozycji z końcowym wynikiem 226 punktów. Tu punktowały: halówka do l. 13 – 36 pkt., halówka dziewcząt – 37 pkt., tenis stołowy – 42 pkt., PKCz chłopcy – 15 pkt., PKCz kobiety – 25, biegi wiosna – 33 pkt., biegi jesień – 31 pkt., warcaby – 12 pkt., siatkówka kobiet – 15 pkt., halówka do l. 15 – 15 pkt. Łącznie – 226 punktów.

W efekcie Powiat Kłodzki zdobył 474 punktu i zajął III miejsce w finale LZS-u 2018 na Dolnym Śląsku.

Działacze sportowi z powiatu kłodzkiego, którzy wzięli udział w gali finałowej XIX Igrzysk LZS na Dolnym Śląsku

Oprócz pucharu drużynowego dla każdej z gmin, wyróżnieni zostali poszczególni działacze za wkład w rozwój sportu. Z terenu gminy Radków okolicznościowe statuetki otrzymali: Kazimierz Szydełko - trener i prezes UKS „Giecek” Radków (szachy), Natalia Rosiak – trenerka UKS „Wieża” Radków, Roman Borkowski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Średniej, a z gminy Kłodzko: Bogdan Ogrodowczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Wojborzu i Barbara Bromboszcz – trenerka w tenisie stołowym, UKS „Orlęta” Krosnowice. Statuetkę odebrał też Henryk Strzelczak – Klub Sportowy „Maraton” Nowa Ruda. Natomiast burmistrz Radkowa Jan Bednarczyk i Stanisław Borkowski ze Ścinawki Średniej wyróżnieni zostali tytułem „Serce dla Sportu”.