Zawodniczki MMKS Kłodzko mierzą wysoko

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2016-09-26 22:31:14
ŁEBA / KŁODZKO. Zawodniczki MMKS Kłodzko letni obóz sportowy odbyły w nadmorskiej miejscowości. Około sześćdziesiąt dziewcząt trenowało pod okiem Antoniego Machcińskiego.

Później przyszedł czas rozgrzewki przed rozgrywkami w Dolnośląskiej Lidze Siatkówki. - Kadetki uczestniczyły w turniejach wojewódzkich w Jaworze i Świdnicy - komunikuje Joanna Synus. - W Jaworze mecze rozgrywano w dwóch grupach; każde spotkanie rozgrywano do dwóch setów. Zawodniczki MMKS Kłodzko zremisowały 1:1 z AZS AWF Wrocław i 1:1 z MKS Świdnica. O kolejności miejsc zadecydował stosunek małych punktów, który - niestety - był najgorszy, dając kłodzczankom III miejsce w grupie i ostatecznie V miejsce w turnieju.

W Świdnicy zawodniczki z MMKS Kłodzko też zajęły V miejsce. W grupie eliminacyjnej wygrały mecz z SMS Wrocław, przegrały z Olimpią Jawor i MKS Świdnica, zajmując III miejsce. W grach o miejsca V-VIII kłodzkie kadetki wygrały z Impelem Wrocław i pokonały MKS Świdnica II. Zespół tworzyły Magdalena Kurowska, Julia Kulewicz, Julia Szymczyk, Kamila Żołnierz, Julia Piętka, Joanna Krzysiak, Malwina Majka, Ilona Majda, Klaudia Sochacka. Z powodu kontuzji nie wystąpiła w turniejach Paulina Synus.

W tym samym czasie młodziczki MMKS Kłodzko uczestniczyły w turniejach w Bielsku Białej i Wieliczce. W tym pierwszym, w grupie eliminacyjnej wygrały z MOSM Tychy 3:0, Skawą Andrychów 2:1, przegrały z MOS Wola Warszawa 0:3. - W meczu o I-II miejsce MOS Wola Warszawa pokonał Energetyka Poznań 2:0, a w spotkaniu o miejsce III-IV nasze młodziczki pokonały BKS Bielsko Biała 2:0 - dodaje J. Synus. Brązowe miejsce na podium wywalczyły Zofia Lis, Karolina Gołębiowska (najlepsza zawodniczka w naszym zespole wybrana przez trenerów), Wiktoria Fil, Wiktoria Senator, Blanka Śledź, Maria Jachowicz, Martyna Kośko, Nicoll Ożarowska.

- Te same zawodniczki, wsparte Jagodą Koźlik i Nicoll Bielską, tydzień później uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek oraz w Turnieju Minisiatkówki "czwórek” (Marysia Głąba, Małgosia Zmarzłowska, Kasia Wybraniec, Ola Suchorzyńska, Dagmara Szymkowiak). W pierwszym startowało 10 drużyn, zaś w drugim 18 zespołów. Kłodzczanki zremisowały z MKS Kluczbork 1:1, pokonały zespół z Gorlic 2:0, w następnej grupie wygrały z Komprachcicami 2:0, pokonały BAS Białystok 2:0 i zremisowały z Sandecją Nowy Sącz 1:1, kwalifikując się do finału. Tam po bardzo dobrym spotkaniu uległy MOS Wieliczka 1:2, zajmując II miejsce. Trzecia była Sandecja Nowy Sącz, pokonując MKS Zawiercie 2:0. Natomiast w rywalizacji "czwórek" (z mistrzem i wicemistrzem Polski trójek z lipca 2016 r. ) MMS wywalczył ostatecznie VIII miejsce.

Teraz nadchodzi okres rozgrywek ligowych z udziałem MMKS Kłodzko. Pierwszy mecz już 1 października o godz. 13.30 w hali przy ul. Sportowej rozegrają kadetki.
(abc)

Nz.: Trener Antoni Machciński cieszy się ogromnym autorytetem u swoich podopiecznych, które wykazuja się na parkiecie wolą walki