Nie poddają się trudnościom

MIĘDZYLESIE. Z wieloma problemami obecnie przychodzi stykać się gospodarzom gminy oraz szefom firm odpowiadających za jej sprawne funkcjonowanie. Na przykład okazuje się, że narasta kłopot ze sprzedażą wysegregowanych odpadów, bowiem rynek zaczyna być nasycony wieloma surowcami wtórnymi. Podmiot zajmujący się odbiorem śmieci, mimo tej niedogodności, stara się systematycznie wywiązywać z ciążącego na nim obowiązku.

Na przekór sytuacji związanej z pandemią koronawirusa samorząd lokalny rozstrzyga o remontach lub przebudowach dróg gminnych wcześniej do takich prac wytypowanych. Podobnie dzieje się w przypadku tras rowerowych - aktualnie są prowadzone dwa singletracki.

- Teraz na plac budowy wejdzie firma z Czech, która wygrała przetarg na budowę wieży widokowej na Czerńcu. Nie mogła rozpocząć wcześniej prac, bo była zamknięta granica - mówi burmistrz Tomasz Korczak. - Jednak odnotowujemy poślizgi w przypadku realizacji niektórych projektów integracyjnych właśnie z powodu epidemii. Tam gdzie jest taka konieczność, musimy te projekty zmieniać. A efektem jednego z transgranicznych przedsięwzięć jest wyremontowanie domków tkaczy. Niebawem przystąpi się do ich wyposażenia.


Zostały się dwa z siedmiu domków tkaczy, więc tym bardziej o nie się dba

Gmina niebawem przystąpi do rozbudowy wodociągu w Różance, w kilku miejscowościach wymieni oświetlenie uliczne, stosując w nim energooszczędne żarówki ledowe.

- Słowem, to co się da realizować w tych warunkach pandemicznych wykonujemy, aby ustrzec się zastoju - podkreśla włodarz.
(bwb)