Gminy wspomagają walkę z koronawirusem

NOWA RUDA / POLANICA-ZDRÓJ. W obu miastach zdecydowano o sfinansowaniu testów przesiewowcych, do poddania się którym zachęcono nauczycieli. Uczynino tak w związku z ich powrotem do pracy w żłobkach, przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych. Badania byly dobrowolne, ale wzbudziły zainteresowanie pracowników wymienionych placówek. Jak poinformował burmistrz Tomassz Kiliński - wśród osób, które im się poddały nie stwierdzono wyniku pozytywnego

Również w Polanicy-Zdroju włodarz, Mateusz Jellin, zdecydował o zakupieniu testów dla osób zatrudnionych w przedszkolach i szkołach. Wyniki będą znane niebawem.
 

Powracając jeszcze do Nowej Rudy, to warto wiedzieć, że władze samorządowe bardzo aktywnie wspomagają walkę z zagrożeniem koronawirusem. W ostatnich tygodniach - co komunikuje Krzysztof Czajka - rzecznik prasowy burmistrza - dla szpitali w powiecie kłodzkim przekazały 40 tys. zł na wydatki związane z zakupem niezbędnych materiałów ohronnych, dla szpitala w Kłodzku zafundowały zamgławiacz służący do rozpylania środków dezynfekcyjnych, radni miejscy ze swoich diet przekazali ponad 7,3 tys. zł na służb medycznych, sprezentowano 7 tys. maseczek ochronnych dla seniorów.  
(bwb)