Dorośli dzieciom wyremontowali salę gimnastyczną

BYSTRZYCA KŁODZKA. Choć od kilkunastu dni już służy uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, to właśnie dzisiaj, 28 bm. oficjalnie ją otwarto. Chodzi o gruntownie wyremontowaną salę gimnastyczną, do której prowadzi również unowocześniony łącznik z budynkiem głównym.


Mocno wyeksploatowany obiekt poddano remontowi


A tak prezentuje się teraz, po zakończeniu robót


Na zewnątrz też cieszy oczy nowością i kolorystyką

- W tej sali gimnastycznej wychowywali się późniejsi olimpijczycy, mistrzowie różnych dyscyplin sportowych. Od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych służyła nie tylko uczniom
- zauważył  dyrektor bystrzyckiej Dwójki Piotr Kozaryn podczas jej oficjalnego otwarcia. I wyraził życzenie, by tak było dalej - tym bardziej, że obiekt przeszedł poważne przemiany...
 

Dyrektor SP nr 2 Piotr Kozaryn nawiązał do sportowerj przeszłości i teraźniejszości sali


Podziękowano osobom i firmom, dzięki którym obiekt tak się zmienił


Burmistrz Renata Surma na ręce wicewojewody Jarosława Kresy składa podziękowanie dla premiera

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w ostatni poniedziałek stycznia w niecodziennym wydarzeniu. Jak zauważyła burmistrz Renata Surma - było ono możliwe, dzięki obietnicy premiera Mateusza Morawieckiego danej podczas wizyty w tym mieście, że wspomoże już niezbędny remont sali gimnastycznej i łącznika. Wkrótce po tym do placówki przyjechała trójka ministrów, aby rozeznać sytuację, a w jakiś czas później ze stolicy nadeszła informacja o przyznaniu gminie dotacji na zaplanowane zadanie.
 

Przyszedł czas na oficjalne przekazanie sali


Pięknie wykonany obiekt ma sprzyjać najlepszym dokonaniom sportowym Dwójki


W drugiej części wydarzenia do głosu doszli uczniowie SP nr 2


Na parkiecie szybko zaczął się sportowo-taneczny ruch


Prezentacjom bacznie przyglądali się goście i społeczność szkolna

- Zadanie zostało dofinansowane przez ministra sportu i turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - mówi Monika Pyrcz-Jurczyk, kierownik Wydziału Przedsiębiorczości i Rozwoju Lokalnego UMiG. A Łukasz Szczepański, z tego wydziału dodaje, że prace ruszyły w połowie kwietnia 2019 r. MSiT dofinansowało zadanie w wysokości 993 tys. zł przy wartości zadania, wynoszącej ponad 2,2 mln zł. - Poza dużym remontem w sali i łączniku oraz na zapleczu sanitarnym, wykonano platformę dla osób niepełnosprawnych. Cały obiekt został ocieplony - dodaje p. Monika.
 

Nie moglo zabraknąć miejsca dla młodszych wykonawców części artystycznej

W czasie uroczystości burmistrz podziękowała osobom i instytucjom, którzy najbardziej przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia prac. A po symbolicznym przecięciu wstęgi grupy uczniów SP nr 2 przedstawiły program artystyczny na sportowo.

Wśród gości wtorkowego otwarcia sali byli obecni m.in. senator Aleksander Szwed, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, powiatowi i miejscy samorządowcy, bystrzycki dziekan ksiądz Stefan Smoter i in.
(bwb)