Dwie wystawy w odnowionym Saloniku Prasowym

KŁODZKO. W świeżo odnowionym Saloniku Prasowym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, w jej czytelni, dwie najbliższe środy upłyną pod znakiem ciekawych spotkań. Jak informuje dyrektor placówki Marta Zilbert - o godz.18.00 na zainteresowanych czekają spotkania z twórcami związanymi z ziemią kłodzką. Pierwszym bohaterem będzie kłodzka poetka Zofia Mirska, promująca swój najnowszy tomik poetycki „Grudka ziemi”, a tydzień później, 5 lutego odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej mieszkającego w Dusznikach-Zdroju Macieja Schulza.
 

Okładka tomiku Zofii Mirskiej

Zofia Mirska jest autorką ponad 10 tomów poetyckich, które wydaje od 1984 roku. Przez wiele lat pracowała w kłodzkich szkołach jako nauczyciel języka polskiego. Publikowała w licznych pismach, periodykach i almanachach, a jej wiersze tłumaczone były na języki czeski i ukraiński. Tom poetycki „Grudka ziemi” ukazał się w 2019 roku. Podczas spotkania poetka będzie czytała swoje wiersze, a oprawą wizualną stanie się prezentacja fotografii Krzysztofa Radzimierskiego, których wybór ilustruje karty najnowszej książki pani Zofii.
 

Jedna z prac Macieja Schulza

Natomiast drugie spotkanie to wernisaż wystawy "(nie)dostępni i coś", której autorem jest Maciej Schulz, dziennikarz i fotograf, związany zawodowo z miesięcznikiem "Panorama Ziemi Kłodzkiej" i Wrocławską Szkołą Fotografii PHO-BOS, w której jest wykładowcą. W Galerii w Saloniku zaprezentowane zostaną jego autorskie portrety pochodzących z ziemi kłodzkiej znanych postaci ze świata kultury i polityki oraz kilka niezwykłych fotografii koncepcyjnych. Będzie to pierwsza indywidualna wystawa autora, a podczas wernisażu, w formie multimedialnej pokazane będą także inne jego prace, m.in. miejskie i górskie krajobrazy oraz portrety.

Dyrektor M. Zilbert podreśla, że na obydwa spotkania w PiMBP wstęp jest wolny.
(abc)