Zagrali dla Krzyśka

KROSNOWICE (gm. Kłodzko). Przez kilka godzin w hali sportowej odbywał się turniej piłki siatkowej pod hasłem "Gramy dla Krzyśka". Z inicjatywą jego zorganizowania wyszedł Gminny Szkolny Związek Sportowy, a wsparły go liczne osoby i instytucje.

- Jeden z naszych kolegów znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i uznaliśmy, że w takiej chwili musimy go wspomóc. Niech wie, że jesteśmy razem z nim, trzymamy kciuki za niego, życzymy jemu jak najlepiej - mówi Leszek Tybiński, sędzia zawodów i nauczyciel wychowania fizycznego.
 

Na parkiecie o miano najlepszego drużyny walczyło pięć zespołów z terenu gminy. Rywalizowano zacięcie, ale po dżentelmeńsku. Wśród zawodników brylował m.in. wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, od lat grający w siatkówkę.
 

- Jeżeli zdarzają się takie sytuacje, gdzie jest konieczne wyrażenie solidarności z naszej strony, od razu się mobilizujemy. Dziś zagraliśmy dla Krzyśka, za tydzień w Szalejowie Górnym przeprowadzimy jarmark świąteczny na rzecz tamtejszych pogorzelców - podkreśla włodarz gminy.
 

W Krosnowicach były puchary i medale, także słowa podzięki dla wszystkich, którzy włączyli się w dzisiejsze przedsięwzięcie. Zwycięstwo wywalczyła ekipa reprezentująca samorządowców gminy Kłodzko, drugie miejsce zajęła drużyna z Szalejowa, trzecie - z Ołdrzychowic Kłodzkich, czwarte - z GSZS-u i piąte - zespół kłodzko-bystrzycki.
(bwb)