Zgon rowerzystki w Masywie Śnieżnika

MAŁY ŚNIEŻNIK. Do smutnego zdarzenia doszło w rejonie tego szczytu (1337 m n.p.m.) w minioną sobotę. Jak informuje Kłodzko-Wałbrzyska Grupa GOPR - doszło tam do nagłego zatrzymania krążenia u 45-letniej rowerzystki. Natychmiast akcję resuscytacyjną podjęli towarzyszący kobiecie bicykliści, wezwali też telefonicznie pomoc przez numer 112...
 

- Telefon został odebrany po stronie czeskiej przez Straż Pożarną w Pardubicach. Ta o całym zdarzeniu powiadomiła ratowników Horskiej Služby, stacjonujących w Jeseniku, i Centrum Powiadamiania Ratunkowego po stronie polskiej. Z naszej strony zadysponowano do działań GOPR - 2 zespoły ratownicze z Międzygórza i 1 zespół z Zieleńca - i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Opola. Pomimo podjętych wysiłków, po około 40 minutach reanimacji lekarz stwierdził zgon - informuje dyzurny GOPR. .

GOPR przypomina: wybierając się w góry pamiętajmy, iż w pasie nadgranicznym może dojść do połączenia ze służbami ratunkowymi np. z Czech, niemniej żadne zgłoszenie nie zostanie zignorowane, a odpowiednie służby w Polsce na pewno będą powiadomione o zdarzeniu.

Numery alarmowe do GOPR: 985 lub 601 100 300
Międzynarodowy numer alarmowy: 112
Zalecamy instalację aplikacji Ratunek
 
(abc)
Foto Horska Sluzba R. Cz.