Wzdłuż Doliny Białej Lądeckiej kolejowym autobusem

ZIEMIA KŁODZKA (inf. zewn.). Pociąg co prawda jeszcze nie pojedzie, bo torowisko na sporym odcinku nie jest przygotowane, ale podróżni ze wschodniej części subregionu od 5 września br. skorzystają z przewozów zbiorowych. Zapewniają o tym Koleje Dolnośląskie.

Włodarze gmin: Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój i wiejskiej Kłodzko oraz samorząd województwa domówili się w sprawie uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej wzdłuż linii nr 322 Kłodzko Nowe - Stronie Śląskie. Od pierwszego poniedziałku września br. pomiędzy stacjami Kłodzko Główne i Kłodzko Miasto a przystankiem w Stroniu Śląskim, przez Krosnowice, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój, Stójków zaczną kursować autobusy KD. Tym samym mieszkańcom i gościom tego obszaru ziemi kłodzkiej uławi się życie utrudnione przed 18 laty, gdy zawieszono połączenia kolejowe na tej linii.

Jak informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD, rozwiązanie w oparciu o transport autobusowy pozwoli na każdej stacji w Polsce nabyć bilet kolejowy do Lądka-Zdroju czy Stronia Śląskiego. Na jego podstawie w kierunku Stronia Śląskiego będzie można przesiąść się do autobusu KD na stacjach Kłodzko Główne lub Kłodzko Miasto. Identycznie będzie przy powrotach z rejonu Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Gór Bialskich oraz Kotliny Kłodzkiej, z miejscowości położonych przy linii nr 322 w przypadku podróży w inną część kraju.

Obsługą autobusową linii kolejowej biegnącej wzdłuż rzeki Białej Lądeckiej zajmie się do końca br. Firma Handlowo-Usługowa z Malawy, z województwa podkarpackiego, która wygrała przetarg. Czy po nowym roku będzie ona kontynuwać zadanie, pokaże czas.

Opr. (bwb)

Foto pixabay