Integracyjne spotkanie środowiskowe

PODZAMEK - gm. Kłodzko (inf. wł.). Już wieloletnią tradycją jest organizowanie przy kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia spotkań integracyjnych lokalnych samorządowców i mieszkańców. Dniem służącym takiemu wydarzeniu jest 15 sierpnia...


W roku 2006 ówczesny wójt gminy wiejskiej Kłodzko Ryszard Niebieszczański zdecydował o uporządkowaniu w Podzamku zapomnianego obszaru znajdującego się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 46 i XIX-wiecznego pałacu. Jak nam powiedział - nie mógł już tolerować zaniedbań i wielkich chaszczy zasłaniających kaplicę - mauzoleum małżeństwa Strachwitzów. Nieco trwało zanim gmina przejęła to miejsce, ale postawiła na swoim. Od kilkunastu lat w połowie sierpnia ono służy zespalaniu społeczności lokalnej.
 

 

W poniedziałkowym (15 bm.) spotkaniu w Podzamku wzięli udział podopieczni pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, mieszkańcy sołectwa i gminy Kłodzko, samorządowcy z wójtem Zbigniewem Turem i przewodniczącym rady gminy Ryszardem Jastrzębskim. Włodarze gminy, reprezentanci sołectwa z sołtyską Jadwigą Kaczor oraz DPS-u serdecznie podziękowali franciszkaninowi o. Paulinowi Marii Adamowskiemu, który odprawił okolicznościową mszę, za osiem lat posługi duszpasterskiej w Podzamku. Zakonnik - zgodnie z decyzją swojego prowincjała - przechodzi do Złotoryi, gdzie będzie wikariuszem.
 Uczestnicy spotkania, a wśród nich członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Ryszard Niebieszczański, nie odmówili sobie udziału w pikniku.
(bwb)