Powstaje największe centrum handlowo-usługowe w subregionie

KŁODZKO (inf. wł.). Ulice: Letnia, Objazdowa i Wielisławska w niedalekiej przyszłości będą musiały ulec rozbudowie. Bez tych inwestycji zachodnia część Kłodzka nie sprosta obciążeniu komunikacyjnemu wywołanemu jej rozbudową. Uczyni ona miasto największym centrum handlowo-usługowym w subregionie.


W związku z budową pasażu handlowego w sąsiedztwie ulicy Dusznickiej w Kłodzku na odcinku przylegającym do tego terenu droga zostanie przebudowana przez inwestora. Podobnych zmian on dokona na odcinku ulicy Letniej.

- Zgodnie z warunkami, jakie wydałem inwestorowi w przypadku wjazdów i wyjazdów z pasażu, wspomniane drogi muszą ulec poszerzeniu między innymi o bezkolizyjne pasy skrętu w lewo i w prawo, z wysepkami dla pieszych, z poszerzeniem pobliskiego ronda - podkreśla burmistrz Kłodzka Michał Piszko. - Natomiast skrzyżowanie, które pojawi się na ulicy Dusznickiej też musi odpowiadać współczesnym wymogom komunikacyjnym, aby zapewnić na nim płynność ruchu.

Utworzenie ciągu handlowego we wskazanym rejonie Kłodzka uczyni z niego największe tego typu centrum w południowej części Dolnego Śląska. A że jeszcze dojdzie tam spory kompleks magazynów - hali logistycznej do wynajęcia (początek budowy w roku 2023) i okazały market "Castoramy", tym bardziej zwiększy się natężenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej obciążoną okaże się ulica Objazdowa wiodącą do galerii handlowej i już myśli się o jej poszerzeniu.

Ważną sprawą na teraz okazuje się zapewnienie mieszkańcom rozbudowującego się osiedla Wiosennego strefy ochronnej od handlowo-usługowego sąsiedztwa. Zachowany zostanie teren istniejącego lasku, zaś dojdą kolejne tereny zielone spełniające funkcję barier ochronnych.
(bwb)