Duże wydatki na niemałe zadania

BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. wł.). Kilkanaście milionów złotych wyda się w najbliższych miesiącach na ważne inwestycje drogowe na terenie tego miasta. Zlikwidują uciążliwości dające się dotychczas we znaki, zarazem stworzą nowe perspektywy rozwojowe obszarów, na których zaistnieją.

W tym i przyszłym roku w Bystrzycy Kłodzkiej będą prowadzone roboty związane z przebudową ulic Strażackiej i Kasztanowej. Są tak zaprojektowane, aby nie trzeba było do nich szybko wracać. Między innymi wiążą się z budową lub wymianą podziemnej infrastruktury komunalnej.

- Dochodzi też budowa drogi w strefie ekonomicznej, wzdłuż całej działki - mówi burmistrzyni Renata Surma. - Na wszystkie zadania wydamy 12,5 mln zł, czyli o 1,5 mln zł więcej niż wcześniej planowaliśmy. Wspólnie z radą miejską dokonaliśmy pewnych przesunięć finansowych w naszym budżecie i zapewniamy całą sumę.

Wśród zadań inwestycyjnych jest rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Długopolu-Zdroju, nad czym projektowo aktualnie pracuje spółka ZWiK. Szykuje się budowa kanalizacji i wodociągu w rejonie rozbudowującego się osiedla domów jednorodzinnych w rejonie ul. Lotników w Bystrzycy Kłodzkiej oraz poprawa ciśnienia wody, dzięki zainstalowaniu urządzenia w Starej Bystrzycy.
(bwb)