Ulice w kolejce do przebudowy

KŁODZKO (inf. wł.). Magistrat już dysponuje niezbędną dokumentacją umożliwiającą podjęcie gruntownych remontów kolejnych ulic. Ze względu na trudny dostęp do funduszy zewnętrznych, jednak nie może rozwinąć frontu robót w krótszym czasie.

Przez poprzedni rok trwało projektowanie przyszłych inwestycji drogowych na terenie Kłodzka. Projektów doczekały się ulice: Łąkowa, Hołdu Pruskiego, Wolności i Partyzantów, które - póki co - dołączyły do kompletu tzw. półkowników, czyli dokumentów też czekających na praktyczne wykorzystanie.
 

W roku 2023 gmina zainwestuje w przebudowę ulicy Wolności

- Niestety, w ramach drugiej jak i pierwszej edycji "Polskiego Ładu", mimo złożonych wniosków, nie przyznano nam dofinansowania na przebudowy ulic, stąd kolejka się powiększa - zauważa burmistrz Michał Piszko. - W przyszłym roku na pewno będziemy przebudowywać ulicę Wolności. Jeżeli będziemy możliwość sięgnięcia po większy kredyt lub skorzystania ze środków zewnętrznych, to w rachubę wchodzą także inne sąsiadujące z nią ulice - przede wszystkim Łąkowa i Hołdu Pruskiego. Chciałbym przypomnieć, że w sierpniu 2020 roku potężne oberwanie chmury nad Kłodzkiem. Jego skutkiem było poważne uszkodzenie tych wymienionych ulic. Zapowiedź przyznania środków przez wojewodę w zakresie zwalczania skutków kataklizmów pozostała na papierze, bo choć zapowiadano, że zostaną wypłacone w kolejnym roku, tak się nie stało...


Przed dwoma laty ulica Hołdu Pruskiego zamieniła się w rzekę

Władze Kłodzka złożyły wnioski o dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, którego kolejna edycja ma się rozstrzygnąć jesienią br. Jeśli gmina zdobędzie wsparcie od państwa, to liczba "półkowników" powinna się zmniejszyć ku uciesze zmotoryzowanych i pieszych mieszkańców.
(bwb)