Zabiegają o przebudowę drogi do granicy państwa

LĄDEK-ZDRÓJ (inf. wł.). Przejście graniczne w Lutyni może stać się bardziej dostępne dla zmotoryzowanych i rowerowych turystów z Polski i Czech. Zabiegają o to władze samorządowe Lądka-Zdroju, które starają się o przebudowę odcinka drogi powiatowej do niego prowadzącej.

Blisko stąd na Borówkową Górę i do Wrzosówki, niedaleko do lądeckiego zabytkowego zdroju oraz na starówkę, a także do nie mniej ciekawego Javornika po czeskiej stronie. Atrakcji do wykorzystania czy zobaczenia sporo, ale nie sprzyja temu zły stan nawierzchni drogi wiodącej przez Góry Złote. Stąd inicjatywa lądeckiego samorządu, aby jej zarządca zmodernizował ów odcinek wraz z ulicami: Graniczną i Zamenhofa. Przedsięwzięcie ma kosztować około 9 mln zł, co oznacza, że powiat kłodzki musi posiłkować się dofinansowaniem.

Jak informuje burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk - władze powiatu wystąpią o środki unijne w ramach transgranicznej współpracy polsko-czeskiej. Takie otrzymał zapewnienie podczas niedawnej wizyty w starostwie. Oby wniosek okazał się skuteczny.

(bwb)