Wakacyjny lipiec był pełen atrakcji

BYSTRZYCA KŁODZKA (inf. wł.). Ekipa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wspólnie z sołectwami i firmą "Mondi" postarała się o zorganizowanie w każdej większej miejscowości kilku godzinnych spotkań z zabawami i harcami. Przez cały lipiec pomiędzy Górami Bystrzyckimi, Masywem Śnieżnika i Krowiarkami dzieci i nastolatkowie mogli wziąć udział w aktywnych formach rekreacji.

Za nami już półmetek wakacji. Bystrzycki MGOK zadbał o to, aby dla młodych mieszkańców spędzających ten okres w miejscach zamieszkania nie kojarzyły się one z czasem nudy. Przy udziale sołtysów i rad sołeckich przygotował tzw. zabawową objazdówkę, zapewniając tym, którzy pojawili się we wskazanych miejscach sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu, a w razie niepogody - w świetlicach.

Z milusińskimi i starszymi dziećmi oraz kilkunastolatkami spotkano się m.in. w Gorzanowie, Wilkanowie, Ponikwie i Nowym Waliszowie. Aby wszystkim nie zabrakło energii do swawoli, w tym na popularnych dmuchańcach, postarano się o kulinarne poczęstunki. A żeby cały okres letniej kanikuły przebiegał bezpieczniej, była okazja do posłuchania, co na ten temat mają do powiedzenia policjanci. Można też było wykazać się talentem malarskim, co skrzętnie wykorzystała dyrektorka MGOK-u Ewelina Walczak, albo znaleźć ochłodę przy strażackim pylatorze obsługiwanym przez Mariusza Barczuka.

Słowem MGOK pokazał, że po długim okresie pandemicznym przyszła pora na wyciągnięcie dzieci i nastolatków z domów. Wakacje pełne słońca temu w sam raz sprzyjają.

(bwb)

Foto MGOK Bystrzyca Kłodzka

FOTOMIGAWKI Z WYDARZENIA