Na przekór słocie i zmęczeniu

MIĘDZYGÓRZE - gm. Bystrzyca Kłodzka (inf. wł.). Miniony weekend w Masywie Śnieżnika został zdominowany przez zawody biegowe. Ich organizatorem była gmina Bystrzyca Kłodzka, przy dużym wsparciu wielu instytucji i podmiotów.  


Po raz pierwszy od wielu lat Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich  z metą na Śnieżniku odbywały się w ekstremalnych warunkach spotęgowanych przez padający deszcz. Zawodniczki i zawodnicy, którzy wystartowali do rywalizacji w stylu alepjskim musieli nie tylko zapanować nad własnymi słabościami, ale dać odpór momentami śliskiemu podłożu. A na najwyżej położonym odcinku doszło konieczność poruszania się niemal we mgle - tak duża była wilgotność powietrza. Z tym naprawdę alpejskim biegiem najlepiej poradzili sobie Sylwester Lepiarz z Rudnika, Dawid Malina z Rybnika i Piotr Jaśtal z Rudnika. Spośród pań najszybciej przybiegła Anna Celińska z Bielska-Białej przed Martyną Masłowską z Bystrzycy Kłodzkiej i Karoliną Obstój z Wrocławia. Ale wszyscy startujący przyznali, że już dawno nie mieli okazji zmagać się z tyloma przeciwnościami naraz. Tym większe uznanie należy się zawodniczkom, które prawie dorównywały kroku męskiej czołówce.

W kolejnym dniu najważniejsze było współzawodnictwo w Półmaratonie Śnieżnickim. Niedzielna rywalizacja odbywała się już przy zdecydowanie lepszej pogodzie, choć 21 km też było "wkomponowanych" w niełatwe podbiegi. Triumfował Adam Świrgoń z Warszawy przed Michałem Białym z Kraśnika i Florianem Pyszkiem z Gdyni. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Bałys ze Stronia Śląskiego przed Anną Skalską z Bytomia i Barbarą Łomnicką z Wrocławia.

Na trasach zawodniczki i zawodników podglądał obiektywem Tymoteusz Przygoda, którego więcej fotek z zawodów można zobaczyć: https://tiny.pl/wqfsw
(bwb)
Foto Tymoteusz Przygoda

FOTOMIOGAWKI Z WYDARZENIA