Bliżej międzygminnej ścieżki rowerowej

KOTLINA KŁODZKA (inf. wł.). Razem z wójtem gminy wiejskiej Kłodzko Zbigniewem Turem, burmistrz Polanicy-Zdroju Mateusz Jellin brali udział w kilku transgranicznych posiedzeniach dotyczących rozwoju tras rowerowych. Uczestniczyli też w nich przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłodzku, które jest zainteresowane wybudowaniem ścieżki rowerowej z Kłodzka przez Stary Wielisław do Polanicy-Zdroju wzdłuż drogi będącej w zarządzie powiatu. Ta inicjatywa liczy sobie wiele lat.

- Angażujemy do niej prezesa Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis Czesława Kręcichwosta, aby mocniejszym głosem przekonać komitet sterujący do konieczności przyznania funduszy. Projekt przebiegu ścieżki jest gotowy nie od dziś, być może wymaga pewnej korekty, jednak należy go wdrożyć - akcentuje włodarz Polanicy-Zdroju. - Ta trasa, której nie da się powiązać z modernizacją wspomnianej drogi, doskonale wpisuje się w koncepcję dolnośląskiej cyklostrady, której ma być elementem.

Jak zauważa burmistrz M. Jellin - fundusze z polsko-czeskich rozdań wystarczą li tylko na wykonanie ścieżki, której najdłuższy odcinek przebiegnie przez Stary Wielisław, jednak nieco innym korytarzem niż zajmowanym przez drogę powiatową.
(bwb)